Skip to content

Mycie kostki brukowej

Mycie kostki brukowej i powierzchni betonowych [ pozbruk, polbruk ] regularnie zapewni wieloletnią eksploatacje w odpowiednim stanie wizualnym i technicznym. Firma BrudTech specjalizuje się i wykonuje mycie kostki brukowej stosując odpowiednie specjalistyczne środki chemiczne oraz mycie wysokociśnieniowe gorącowodne.
Realizujemy mycie kostki brukowej wykonanej w różnych technologiach: od bruku i klasycznej kostki betonowej, poprzez kostkę wzbogacaną zdobioną, aż po kostkę klinkierową paloną. 
Usługę mycie i czyszczenie kostki brukowej na terenie centralnej Polski realizujemy od 2012 roku. Nasza usługa i Państwa mienie zabezpieczone jest polisą ubezpieczeniową OC wykonawcy.

Mycie kostki brukowej – urządzenia:mycie kostki brukowej cena

 1. Myjki wysokociśnieniowe gorącowodne Kranzle Therm 1165-1,
 2. Myjki pomocniczne, spalinowe Kranzle,
 3. Urządzenie dedykowane do czyszczenia kostki brukowej (jak na zdjęciu),
 4. Akcesoria czyszczące ręczne,
 5. Sprawdzone specjalistyczne środki chemiczne,

Urządzeniem do mycia kostki brukowej uzyskujemy równy efekt czystości bez nadmiernego chlapania błotem i głębokiego wypłukiwania fug. Jest to pod wieloma względami lepsza opcja niż popularne mycie z lancy.

Mycie kostki brukowej – cennik [cena za m2]:

Ekipa czyszcząca dla większych zleceń składa się z 2 pracowników, którzy zadbają o czysztość kostki brukowej jak i terenów przyległych np. zebranie wypłuczyn i wywiezienie we wskazane miejsce, mycie elewacji i obiektów przyległych jest u nas standardem. Na aucie serwisowym zawsze znajduje się szeroka paleta środków czyszczących do usuwania każdego typu zabrudzeń.

Cennik – mycie kostki brukowej – cena za m2:
Zabrudzenia ciężkie oraz z mchu i porostów wraz z usunięciem wypłuczyn od 4zł do 7zł/m2
Kostka uszlachetniana (szorstka) + 1/m2
Wyjątkowo uciążliwe zabrudzenia lub inne utrudnienia +1zł/m2
Zabrudzenia tłuszczowe, oleiste, rdzawe, odplamianie, wybielanie od 15zł/m2
Odplamianie po olejach i tłuszczach, powierzchnia 10x10cm 4zł za punkt
Dojazd – Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz. 50zł

Czynniki wpływające na cenę mycia kostki brukowej.

Cena przedstawiona w cenniku ma charakter poglądowy. Ceny mają wartość uśrednioną na podstawie wieloletnich obserwacji. Jest wiele czynników, które mają wpływ na końcową wycenę usługi mycie kostki brukowejCena uzależnione są od metrażu kostki brukowej do mycia, rodzaju kostki brukowej, jej wieku oraz sposobu położenia. Kluczowym elementem wyceny jest także rodzaj zabrudzeń do usunięcia. Lokalizacja i charakterystyka przyległego terenu oraz indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora są również istotnym elementem wyceny, która jest darmowa. 

 • ilość powierzchni do wyczyszczenia (od 100m2 do kilku tysięcy m2),
 • typ zabrudzeń kostki brukowej: (mchy, kurz, plamy po oleju, plamy tłuszczowe, porosty, wykwity)
 • rodzaj kostki brukowej (kostka przemysłowa, uszlachetniana, klinkierowa, bruk, kostka granitowa),
 • charakterystyka terenu na którym znajduje się kostka brukowa (ogród, teren publiczny, firma)
 • inne utrudnienia techniczne (dostęp do wody, instalacji elektrycznej, zabezpieczenie terenu),
 • indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora.

Przykładowe realizacje mycie kostki brukowej od firmy BrudTech:

mycie kostki brukowej bydgoszczMycie kostki brukowej Poznańmycie kostki brukowej łódźusuwanie zabrudzeń z kostki brukowej w warszawie przy ulicy warszawskiej

toruń usuwanie zabrudzeń i plam

 

 

Mycie kostki brukowejPoznań, Warszawa, Bydgoszcz, Łódź, Gniezno, Września, Płock.


Pytania konsumentów dotyczące mycie kostki brukowej:

W jaki sposób wykonujecie mycie kostki brukowej?

Do mycia kostki brukowej używamy kilku urządzeń, mianowicie: profesjonalną myjkę wysokociśnieniową gorącowodną, specjalistyczny bęben wysokociśnieniowy redukujący rozbryzg, a także w razie potrzeby za pomocą środków chemicznych i akcesoriów ręcznych. Sposób mycia kostki brukowej dobierany jest każdorazowo indywidualnie na miejscu i ma niego wpływ ukształtowanie terenu oraz wiele czynników zewnętrznych charakterystycznych dla posesji.

Ile trwa mycie kostki brukowej?

W zależności od charakterystyki posesji i terenu. Mycie kostki brukowej zależy również od stanu kostki, rodzaju zabrudzeń, spadów odprowadzających bądź ich braków, a także ilości wypłuczyn niezbędnych do usunięcia i miejsca ich składowania. Większość zleceń realizujemy w 1 dzień roboczy.

Czy niewypłukacie mi fug z kostki brukowej?

Nie. Jesteśmy w stanie wyczyścić fugi pod kątem 15 stopni, dzięki czemu usunięta zostanie tylko wierzchnia warstwa spoin. 

Fuga jest przerośnięta mchem. Jak ją usuniecie i co się z nią stanie?

Nasze urządzenia doskonale wypłukują mech z fug. Ekipa pracownicza do kostki brukowej składa się z dwóch pracowników. Jeden z pracowników usuwa zabrudzenia maszynowo, a drugi usuwa wypłuczyny i wywozi je we wskazane miesjce przez inwestora.mycie kostki brukowej

Czy wykonujecie inne usługi oprócz mycia kostki brukowej?

Tak, działamy kompleksowo. Oferujemy:
* mycie elewacji – link do oferty
* mycie dachów – link do oferty 
* mycie płotów i ogrodzeń – link do oferty.

Co muszę Wam udostępnić do wykonania mycia kostki brukowej?

Potrzebujemy złącza do wody zimnej, czystej oraz gniazda siłowego. Gniazdo siłowe trójfazowe powinno być zabezpieczone bezpiecznikiem elektrycznym trójfazowym większym niż B16 (np. B20) lub większym niż C16 (np. C20). W razie braku gniazda siłowego prosimy o taką informacje celem zaproponowania odpowiedniego rozwiązania. Potrzebujemy dostępu do wody o wydatku około 5 litrów na 15 sekund. Jeśli wydatek wody jest mniejszy prosimy o taką informację.

Czy przyjedziecie na wycenę mycia kostki brukowej?

Nie. Jesteśmy w stanie oszacować dokładnie cenę usługi mycia kostki brukowej telefonicznie. Podczas rozmowy zostaniesz zapytany o wszystkie istotne szczególy zlecenia, prawdopodobnie poprosimy Ciebie również o przysłanie zdjęcia posesji aby potwierdzić i uzupełnić zebrane informacje.

Mycie kostki brukowej samodzielnie? Co muszę wiedzieć?

Musisz wiedzieć, że potrzebujesz porządnej myjki ciśnieniowej (min. 100kg, optymalnie ponad 200kg) aby móc dobrze czyścić zabrudzenia w zadowalającym tempie. Musisz wiedzieć, że istnieją różne ryzyka np. ryzyko uszkodzenia wzroku (odpryski błota, piasku i wody w twarz mające miejsce podczas mycia pistoletem ciśnieniowym), ryzyko uszkodzenia mienia (elewaja, rośliny, elementy lakierowane, wypłukanie fug, szkody od chemii), istnieje wiele innych ryzyk na które jesteś narażony szczególnie wykonująć mycie kostki brukowej po raz pierwszy. Nasza firma posiada ubezpieczenie OC od ewentualnych szkód związanych z ryzykiem prowadzenia działalnosci. Z nami nie ryzykujesz.

Jest to możliwe. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami: Ryzyko a samodzielne mycie kostki brukowej i  Technologia mycia kostki brukowej, które są dwoma z wielu artykułów naszego Poradnika.

W jakich miastach realizujecie usługę mycie kostki brukowej?

Myjemy kostkę brukową w centralnej Polsce, na terenie miast: Łodź, Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, a także Toruń, Kutno, Płock, Gniezno, Kalisz, Inowrocław, Jarocin, Września, Skierniewice, Włocławek, Gostynin, Kutno, Koło, Sieradz, Pabianice, Pruszków. Dojazd w cenie 50zł niezależnie od miejsca wykonania usługi.


Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz w zakładce Częste pytania [FAQ] – kliknij tutaj.

Efekty mycia kostki brukowej oraz innych prac zobaczysz w Galerii realizacji – kliknij tutaj.