Mycie kostki brukowej

Czyszczenie i mycie kostki brukowej – różnice.

Mycie i czyszczenie kostki brukowej to w swojej istocie dwie różne usługi. Różnią się one trudnością w usuwaniu zanieczyszczeń i zabrudzeń.

Mycie kostki brukowej- co to jest?

Mycie kostki brukowej jest obowiązkiem każdego właściciela i zarządcy nieruchomości. Powinno odbywać się cyklicznie lub natychmiast po zaistniałej szkodzie czy zabrudzeniu. Usuwanie liści, zgromadzonego piasku i inne zanieczyszczenia stałe wystarczy zamieść szczotką. Wszelkiego rodzaju plamy po tłuszczach, olejach powinny być usuwane natychmiast aby ograniczyć wpijanie substancji chemicznych w głąb kostki brukowej. Spłukanie wodą ogrodową lub myjką pod ciśnieniem kostki 1-2 razy w roku pozwoli utrzymać ją w czystości na dłużej. Mycie kostki brukowej to bieżąca konserwacja nawierzchni betonowej.

Czyszczenie kostki brukowej – co to jest?

Czyszczenie kostki brukowej polega na usuwaniu zabrudzeń, które na trwałe zwarły się z licem kostki brukowej. Mogą to być zabrudzenia atmosferyczne i biologiczne np. piasek, kurz, mech i porosty.
Usuwanie zabrudzeń trudnych do bieżącego mycia – to własnie czyszczenie kostki brukowej. Innymi zabrudzeniami, które zawiera ta usługa to usuwanie plam z olejów, usuwanie zabrudzeń budowlanych, żywic z drzew, usuwanie gum do żucia, farb, lakierów itp.

Firma myjąca i czyszcząca kostkę brukową to Brudtech.

Firma Brudtech, czyli My, ekipa pracownicza, która specjalizuje się od 2012 roku i nieprzerwanie wykonuje w usuwanie zabrudzeń i plam oraz mycie i czyszczenie kostki brukowej. Wysoko cenimy sobie profesjonalne podejście do tej pracy. Dbamy o to abyśmy byli wyposażeni w najlepszy i bardzo skuteczny sprzęt czyszczący. Na wyposażeniu samochodu serwisowego posiadamy 1.5 tony sprzętu, narzędzi, akcesoriów oraz środków czyszczących. Mamy wszystko co potrzebne do profesjonalnego wykonywania usług w tej branży.

urządzenie do mycia kostki brukowej

Ekipa pracownicza składa się z 2 pracowników, którzy zadbają o skuteczne usunięcie wszystkich zabrudzeń z kostki brukowej, a także: czystość otoczenia, wywiezienie urobku. Dwóch pracowników jest w stanie wykonywać pracę sprawnie zwłaszcza, że sprzętu do czyszczenia w aucie serwisowym jest na zapas. Duży wybór skutecznych środków sprawia, że do konkretnego zabrudzenia i do danej powierzchni mamy odpowiedni odczynnik czyszczący.


Ile kosztuje mycie kostki brukowej?

Szczegółowy Cennik mycia kostki brukowej na rok 2019 – 2020
znajdziesz w zakładce Cennik.

Mycie kostki brukowej, cennik – cena za m2.

mycie kostki brukowej cena

Mycie kostki brukowej zaczyna się od 4zł za m2.
Cena dla mniejszych lub bardziej wymagających powierzchni od 5zł za m2.

Czyszczenie kostki brukowej, cennik – cena za m2.

czyszczenie kostki brukowej cena

Czyszczenie kostki brukowej zaczyna się od 5 zł za m2.
Cena dla mniejszych lub bardziej wymagających powierzchni od 7zł za m2.
Obowiązuje wycena indywidualna dla dużych realizacji.

Usuwanie tłustych plam i zabrudzeń budowlanych z kostki brukowej, cennik – cena za m2

plamy z tłuszczu na kostce brukowej

Usuwanie zabrudzeń budowlanych i tłustych plam z kostki brukowej zaczyna się od 10 zł za m2.
Cena dla mniejszych lub bardziej wymagających powierzchni od 15zł za m2 lub 4zł za punkt (10x10cm)
Duże realizacje wyceniane są indywidualnie.

Cena za dojazd na inwestycje wynosi na rok 2019 i 2020 – 50zł,
niezależnie od miejsca na terenie kraju.

Co wpływa na cenę mycia i czyszczenia kostki brukowej?

Cena przedstawiona w cenniku ma charakter poglądowy. Ceny mają wartość uśrednioną netto na podstawie wieloletnich obserwacji i realizacji zleceń mycia i czyszczenia kostki brukowej. Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na końcową cenę usługi mycie i czyszczenie kostki brukowej. Cena podana w m2 uzależniona jest od metrażu kostki brukowej do czyszczenia, rodzaju kostki brukowej, jej wieku, stanu zabrudzenia, sposobu jej położenia. Lokalizacja i charakterystyka przyległego terenu oraz indywidualne potrzeb i oczekiwania inwestora są równie istotnym elementem wyceny.

  1. ilość powierzchni do wyczyszczenia (od 100m2 do kilku tysięcy m2),
  2. typ zabrudzeń kostki brukowej: (mech, kurz, plamy po oleju, tłuste plamy, porosty, wykwity, zabrudzenia budowlane, farby, tynki)
  3. rodzaj kostki brukowej (kostka przemysłowa, uszlachetniana, klinkierowa, bruk, kostka granitowa, płyty kamienne),
  4. charakterystyka terenu na którym znajduje się kostka brukowa (ogród, teren publiczny, firma, teren prywatny, wśród drzew i krzewów)
  5. inne utrudnienia techniczne (dostęp do wody, instalacji elektrycznej, zabezpieczenie terenu, ruch komunikacyjny),
  6. indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora.

Nasze realizacje – zdjęcia z naszych zleceń: czyszczenie kostki brukowej

Gdzie świadczymy mycie i czyszczenie kostki brukowej?

Mycie i czyszczenie kostki brukowej świadczymy na terenie całego kraju. Najczęściej jednak są to poniższe miasta i okoliczne miejscowości:

Poznań, Warszawa, Bydgoszcz, Łódź, Gniezno, Września, Płock, Kalisz, Toruń Wrocław – czyszczenie i mycie kostki brukowej.

Odpowiedzi na częste pytania dotyczące mycia i czyszczenia kostki brukowej.


W jaki sposób wykonujecie mycie kostki brukowej?

Mycie kostki brukowej wykonujemy przy użyciu maszyny ciśnieniowej o dużej mocy. Do mycia używamy specjalistyczną nakładkę, która niweluje chlapanie.
Czyszczenie kostki brukowej wykonujemy tak samo jak mycie z tym, że dokładamy środki czyszczące na zabrudzenia, które wyszły na jaw po myciu. W określonych przypadkach środki czyszczące stosujemy najpierw.
Zbieramy urobek i wywozimy we wskazane przez inwestora miejsce. Kostkę płuczemy do czysta. Teren i otoczenie zostawiamy w możliwie najlepszym i niepogorszonym stanie dla inwestora.

Ile trwa mycie kostki brukowej?

Dwuosobowa ekipa pracownicza wyposażona w dużą ilość profesjonalnego sprzętu czyszczącego oraz akcesoriów, narzędzi i środków czystości wykonuje czyszczenie większości z typowych realizacji w 1 dzień roboczy.

Czy nie wypłuczecie mi fug z kostki brukowej?

Nasza specjalistyczna nakładka do czyszczenia kostki brukowej jest ustawiona tak aby skutecznie czyścić i nie powodować zbędnego wypłukiwania fugi. Kąt uderzenie nie jest ustawiony prostopadle jak to często bywa podczas mycia klasycznego z ręki tylko zawsze pod kątem 15 stopni. Powoduje to optymalne czyszczenie i wypłukiwanie wierzchniej warstwy zabrudzeń z fug.

Fuga jest przerośnięta mchem. Jak ją usuniecie i co się z mchem stanie?

Kostkę brukową oczyścimy z mchu. Pod katem 15 stopni wypłuczemy zanieczyszczenia z fugi. Mech zbierzemy i wywieziemy pod wskazane miejsce. Kostkę na koniec oczyścimy ze wszystkich zbędnych zanieczyszczeń.

Jakie inne usługi wykonujecie?

Działamy kompleksowo i jesteśmy w stanie wyczyścić większość powierzchni zewnętrznych znajdujących się na terenach posesji i zakładów.

  1. mycie elewacji – link do oferty
  2. czyszczenie dachów – link do oferty 
  3. mycie płotów i ogrodzeń – link do oferty.

Co muszę Wam udostępnić do wykonywania usług?

Potrzebujemy złącza do wody zimnej, czystej oraz gniazda siłowego. Gniazdo siłowe trójfazowe powinno być zabezpieczone bezpiecznikiem elektrycznym trójfazowym większym niż B16 (np. B20) lub większym niż C13 (np. C16). W razie braku gniazda siłowego prosimy o taką informacje celem zaproponowania odpowiedniego rozwiązania. Potrzebujemy dostępu do wody o wydatku około 5 litrów na 15 sekund. Jeśli wydatek wody jest mniejszy prosimy o taką informację.

Czy przyjedziecie na wycenę mycia kostki brukowej?

Nie. Jesteśmy fachowcami z doświadczeniem. Nie potrzebujemy oglądać. Jesteśmy w stanie oszacować dokładnie cenę usługi mycia kostki brukowej telefonicznie. Podczas rozmowy zostaniesz zapytany o wszystkie istotne dla nas szczegóły, prawdopodobnie poprosimy Ciebie również o przysłanie zdjęcia posesji aby potwierdzić i uzupełnić zebrane informacje. Wycenę traktujemy wiążąco.

Co muszę wiedzieć przed samodzielnym myciem kostki brukowej?

Musisz wiedzieć, że potrzebujesz porządnej myjki ciśnieniowej (min. 100kg, optymalnie ponad 200kg) aby móc dobrze czyścić zabrudzenia w zadowalającym tempie. Musisz wiedzieć, że istnieją różne ryzyka np. ryzyko uszkodzenia wzroku (odpryski błota, piasku i wody w twarz mające miejsce podczas mycia pistoletem ciśnieniowym ręcznym), ryzyko uszkodzenia mienia (elewacja, rośliny, elementy lakierowane, wypłukanie fug, szkody od chemii), istnieje wiele innych ryzyk na które jesteś narażony szczególnie wykonując mycie kostki brukowej po raz pierwszy. Nasza firma posiada ubezpieczenie OC od ewentualnych szkód związanych z ryzykiem prowadzenia takiej działalności.

Maszyny typu Karcher np. te najdroższe z serii dom i ogród – Karcher K7 w praktyce nadają się do bieżącego mycia i płukania kostki brukowej do powierzchni ok 50m2.
Wiemy to z doświadczenia, ponieważ bardzo wielu naszych Klientów najczęściej posiadają ten model karchera we własnym garażu. Te osoby musiały mieć mocne powody do tego aby zamawiać Nas, firmę zewnętrzną do czyszczenia zamiast użyć własnej myjki.

W jakich miastach realizujecie usługę mycie i czyszczenie kostki brukowej?

Myjemy kostkę brukową na terenie całego kraju. Najczęściej na terenie miast: Łodź, Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, a także Toruń, Kutno, Płock, Gniezno, Kalisz, Inowrocław, Jarocin, Września, Skierniewice, Włocławek, Gostynin, Kutno, Koło, Sieradz, Pabianice, WrocławPruszków.
Dojazd w cenie 50zł niezależnie od miejsca wykonania usługi.