Skip to content

Mycie kostki brukowej

Mycie kostki brukowej i powierzchni betonowych [ pozbruk, polbruk ] regularnie zapewni wieloletnią eksploatacje w odpowiednim stanie wizualnym i technicznym. Firma BrudTech specjalizuje się i wykonuje mycie kostki brukowej stosując odpowiednie specjalistyczne środki chemiczne oraz mycie wysokociśnieniowe gorącowodne. Usługi mycia i czyszczenia kostki brukowej na terenie centralnej Polski realizujemy od 2012 roku.

Czyszczenie kostki brukowej. Urządzenia:roundcleaner do mycia kostki

 1. Myjki wysokociśnieniowe gorącowodne Kranzle Therm 1165-1,
 2. Myjki pomocniczne, spalinowe Kranzle,
 3. Urządzenie dedykowane do czyszczenia kostki brukowej (jak na zdjęciu),
 4. Akcesoria czyszczące ręczne,
 5. Sprawdzone specjalistyczne środki chemiczne,

Urządzeniem do mycia kostki uzyskujemy lepszy efekt czystości bez nadmiernego chlapania błotem i głębokiego wypłukiwania fug. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż popularne mycie z lancy.

Mycie kostki brukowej – cennik:

Ekipa czyszcząca dla większych zleceń składa się z 2 pracowników, którzy zadbają o czysztość kostki brukowej jak i terenów przyległych np. zebranie wypłuczyn i wywiezienie we wskazane miejsce, zabezpieczenie roślin – na życzenie, mycie elewacji i obiektów przyległych jest u nas standardem.

Zabrudzenia ciężkie oraz z mchu i porostów wraz z usunięciem wypłuczyn od 5zł/m2
Kostka uszlachetniana (szorstka) lub mech wżarty głęboko w strukture kostki od 6zł/m2
Mocna chemia "żrąca" +1zł/m2
Zabrudzenia tłuszczowe, oleiste  od 12zł/m2
Dojazd – bez względu na miejsce wykonania usługi 50zł

Czynniki wpływające na cenę mycia kostki brukowej.

Cena przedstawiona w cenniku ma charakter poglądowy. Ceny mają wartość uśrednioną na podstawie wieloletnich obserwacji. Jest wiele czynników, które mają wpływ na końcową wycenę usługi mycie kostki brukowejCena uzależnione są od metrażu kostki brukowej do mycia, rodzaju kostki brukowej, jej wieku oraz sposobu położenia. Kluczowym elementem wyceny jest także rodzaj zabrudzeń do usunięcia. Lokalizacja i charakterystyka przyległego terenu oraz indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora są również istotnym elementem wyceny, która jest darmowa. 

 • ilość powierzchni kostki brukowej (od 100m2 do kilku tysięcy m2),
 • typ zabrudzeń kostki brukowej: (mchy, kurz, plamy po oleju, plamy tłuszczowe, porosty, wykwity)
 • rodzaj kostki brukowej (kostka przemysłowa, uszlachetniana, klinkierowa, bruk, kostka granitowa),
 • charakterystyka terenu na którym znajduje się kostka brukowa (ogród, teren publiczny, firma)
 • inne utrudnienia techniczne (dostęp do wody, instalacji elektrycznej, zabezpieczenie terenu),
 • indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora.

Przykładowe realizacje mycie kostki brukowej od firmy BrudTech:

bydgoszcz, czyszczenie i mycie kostki brukowejczyszczenie kostki brukowej poznanfirma, czyszczenie kostki brukowej, lodzWarszawa_mycie_kostki_brukowej_w_Warszawie

mycie_kostki_brukowej_w_gnieźnie, gniezno

 

 

Mycie kostki brukowej: Poznań, Warszawa, Bydgoszcz, Łódź, Gniezno, Września, Płock.


Pytania konsumentów dotyczące mycia kostki brukowej:

W jaki sposób wykonujecie mycie kostki brukowej?

Do mycia kostki brukowej używamy kilku urządzeń, mianowicie: profesjonalną myjkę gorącowodną, specjalistyczny bęben wysokociśnieniowy redukujący rozbryzg, a także w razie potrzeby za pomocą środków chemicznych i akcesoriów ręcznych. 

Ile trwa mycie kostki brukowej?

Tempo prac mycia kostki brukowej zależy od stanu kostki, rodzaju zabrudzeń, spadów odprowadzających bądź ich braków, a także ilości wypłuczyn niezbędnych do usunięcia i miejsca ich składowania. Większość zleceń realizujemy w 1 dzień roboczy.

Czy niewypłukacie mi fug?

Nie. Jesteśmy w stanie wyczyścić fugi pod kątem 15 stopni, dzięki czemu usunięta zostanie tylko wierzchnia warstwa.

Fuga jest przerośnięta mchem. Jak ją usuniecie i co się z nią stanie?

Nasze urządzenia doskonale wypłukują mech z fug. Ekipa pracownicza do kostki brukowej składa się z dwóch pracowników. Jeden z pracowników usuwa zabrudzenia maszynowo, a drugi usuwa wypłuczyny i wywozi je we wskazane miesjce przez inwestora.

Czy wykonujecie inne usługi?

Tak, działamy kompleksowo. Oferujemy:
* mycie elewacji – link do oferty
* mycie dachów – link do oferty 
* mycie płotów i ogrodzeń – link do oferty.

Co muszę Wam udostępnić do wykonania mycia kostki brukowej?

Potrzebujemy złącza do wody zimnej, czystej oraz gniazda siłowego. Gniazdo siłowe powinno być zabezpieczone bezpiecznikiem większym niż B16 (np. B20) lub większym niż C16 (np. C20). W razie braku gniazda siłowego prosimy o taką informacje.

Czy przyjedziecie na wycenę mycia kostki brukowej?

Nie. Jesteśmy w stanie oszacować dokładnie cenę usługi telefonicznie. Podczas rozmowy zostaniesz zapytany o wszystkie istotne szczególy zlecenia, prawdopodobnie poprosimy Ciebie również o przysłanie zdjęcia posesji aby potwierdzi i uzupełnić zebrane informacje.

Mycie kostki brukowej samodzielnie? Co muszę wiedzieć?

Musisz wiedzieć, że potrzebujesz porządnej myjki ciśnieniowej (min. 100kg, optymalnie ponad 200kg) aby móc dobrze czyścić zabrudzenia w zadowalającym tempie. Musisz wiedzieć, że istnieją różne ryzyka np. ryzyko uszkodzenia wzroku (odpryski błota, piasku i wody w twarz mające miejsce podczas mycia pistoletem ciśnieniowym), ryzyko uszkodzenia mienia (elewaja, rośliny, elementy lakierowane, wypłukanie fug), istnieje wiele innych ryzyk na które jesteś narażony szczególnie wykonująć mycie kostki brukowej po raz pierwszy. Nasza firma posiada ubezpieczenie OC od ewentualnych szkód związanych z ryzykiem prowadzenia działalnosci. Z nami nie ryzykujesz.

Jest to możliwe. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami: Ryzyko a samodzielne mycie kostki brukowej i  Technologia mycia kostki brukowej, które są dwoma z wielu artykułów naszego Poradnika.

W jakich miastach realizujecie usługę mycie kostki brukowej?

Pracujemy na terenie centralnej Polski, na terenie miast: Łodź, Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, a także Toruń, Kutno, Płock, Gniezno, Kalisz, Inowrocław, Jarocin, Września, Skierniewice, Włocławek, Gostynin, Kutno, Koło, Sieradz, Pabianice. Dojazd kosztuje 50zł niezależnie od miejsca wykonania usługi.


Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz w zakładce Częste pytania [FAQ] – kliknij tutaj.

Efekty naszych prac zobaczysz w Galerii realizacji – kliknij tutaj.