Skip to content

Mycie tynku mineralnego

Mycie tynku mineralnego jest stosunkowo trudną i skomplikowaną czynnością w porównaniu do prostoty mycia pozostałych rodzajów materiałów elewacyjnych. Tynk mineralny charakteryzuje się najmniejszą twardością spośród dostępnych tynków w związku z tym najłatwiej ulega wykruszeniom. Najmniejszą odporność wykazuje również przy opadach atmosferycznych. Elewacje z tynków mineralnych dobrze wytrzymują wysokie i niskie temperatury.

Tynki mineralne powinno myć się dość często, ponieważ jeśli tego nie wykonamy to elewacja zostanie narażona na korozję biologiczną, a glony oraz grzyby sprawią, że elewacja straci swój estetyczny wygląd. Zielone, czy brunatne naloty na elewacji będą ją szpecić, co więcej korozja biologiczna doprowadzi do niszczenia poszczególnych warstw elewacji. Zbyt mocno wrośnięte zabrudzenia będzie niemożliwym wypłukać z kieszonek struktury elewacyjnej bez częściowego wypłukania granulatu tynku pod wpływem ciśnienia wody. Straty granulatu nie są wielkie, natomiast częśte mycie pozwoli uniknąć strat i zachowa ładny wygląd elewacji na wiele lat.

mycie tynku mineralnegoMycie elewacji mineralnej – urządzenia:

  1. Myjki wysokociśnieniowe i gorącowdne Kranzle
  2. Akcesoria czyszczące
  3. Drabiny i rusztowania przejezdne

Mycie tynku mineralnego. Cennik:

Zabrudzenia atmosferyczne średnie (lekkie+miejscowo ciężkie, ciepła woda + chemia) od 5zł/m2
Zabrudzenia ciężkie oraz z mchu, porostów, pleśni i grzybów. Gorąca woda do 90*C + chemia. od 6zł/m2
Zabrudzenia tłuszczowe, oleiste  od 12zł/m2
Dojazd – bez względu na miejsce wykonania usługi 50zł

Ceny uzależnione są od metrażu, czasochłonności prac, trudności wykonania usługi, rodzaju faktycznych zabrudzeń, dostępu do mediów oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy.

Mycie elewacji tynku mineralnego m.in. Łódź, Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, Września, Płock

<< Powrót do działu – MYCIE ELEWACJI