Skip to content

Mycie tynku akrylowego

Mycie tynku akrylowego jest jedną z podstawowych czynności konserwacyjnych. Tynki akrylowe są jedyni z twardszych tynków stosowanymi jako materiał elewacyjny. Spoiwem tynku akrylowego jest żywica akrylowa. Czynnikiem, który wpływa na przyjmowanie brudu jest spoiwo tynku, a w przypadku elewacji akrulowej żywica akrylowa stosunkowo dobrze przyjmuje zabrudzenia co wpływa znacznie na jej zabrudzenia i trudność mycia. Tynki akrylowe nie są paroprzepuszczalne, stad też w zacienionych i nieprzewiewnych miejscach utrzymuje się na nich wilgoć co prowadzi do rozwoju zagrzybień elewacji – np. brunatnych nalotów. Brunatne naloty i inne zanieczyszczenie atmosferyczne i biologiczne wpływają na pogorszenie się stanu technicznego elewacji akrylowej, a także na jej estetykę.
Firma Brudtech radzi – regularne mycie elewacji akrylowej pozwoli zachować jej wygląd i odpowiedni stan techniczny na długi lata.

Mycie elewacji tynku akrylowego – urządzenia:

  1. Myjki wysokociśnieniowe i gorącowodne Kranzle Therm 1166-1
  2. Myjki spalinowe zimnowodne
  3. Akcesoria czyszczące
  4. Drabiny i rusztowania przejezdne

Mycie elewacji akrylowej. Cennik:

Zabrudzenia atmosferyczne średnie (lekkie+miejscowo ciężkie, ciepła woda + chemia) od 5zł/m2
Zabrudzenia ciężkie oraz z mchu, porostów, pleśni i grzybów. Gorąca woda do 90*C + chemia. od 6zł/m2
Zabrudzenia tłuszczowe, oleiste  od 12zł/m2
Dojazd – bez względu na miejsce wykonania usługi 50zł

Ceny uzależnione są od metrażu, czasochłonności prac, trudności wykonania usługi, rodzaju faktycznych zabrudzeń, dostępu do mediów oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy

Mycie tynku elewacji akrylowej m.in. Bydgoszcz, Łódź, Poznań, Warszawa, Września

<< Powrót do działu – MYCIE ELEWACJI