Skip to content

Mycie bloków

Mycie bloków – firma BrudTech realizuje mycie bloków we współpracy z zarządcami i administratorami budynków, a także wspólnotami mieszkańców, które zgłaszają się celem odświeżenia ścian bloków i budynków wielorodzinnych. Systemy dociepleń powodują zwiększenie bezwładności cieplnej ścian, co skutkuje niestety rozwojem form żywych na zewnętrznych powierzchniach tynków. Zanieczyszczenia pojawiają się głównie na zacienionych, północnych elewacjach.

Błędem zarządzających bydynkami jest wydłużanie okresu mycia ścian i zmywania glonów w postaci zielonych nalotów. Zbyt intensywny rozwój glonu na ścianie skutkuje niestety przenikaniem form żywych do wewnętrznych warstw tynku. Wniknięte głęboko zanieczyszczenia stają się bardzo trudne do całkowitego usunięcia bez uszkodzenia wierzchniej wartwy tynku. W skrajnych przypadkach jedynie malowanie jest skutecznym rozwiązaniem. Regularne mycie budynków zaoszczędzi wielokrotnie droższego malowania i utrzyma tynk w odpowiednim stanie technicznym i wizualnym.

Wszystkie ściany budynków są w inny sposób narażone na porastanie przez glony. Wynika to ze złożoności wielu czynników. Z pewnością wpływ na zazielenienie tynku ma zbyt mała odległość krzewów, drzew i roślin od powierzchni ścian. Także możliwość owiewania i osuszania powierzchni ma niebagatelne znaczenie. Najwięcej jednak znieczyszczeń pojawia się na północnych częściach budynków, nie osuszanych przez promienie słońca. 

Mycie bloków jest zadaniem dla przygotowanych firm dysponujących odpowiednim sprzętem i przeszkolonymi pracownikami. Podczas mycia ściany elewacji bloku należy wziąć pod uwagę wiele czynników:

  • mycie ścian powinno odbywać się z góry do dołu, etapowo aby udostępnić mieszkańcom wejście do budynku
  • mycie powinno zawierać czyszczenie miejsc trudnodostępnych takich jak: balkony, klimatyzatory itp
  • przed usługą mycia elewacji Zleceniodawca powinien dopilnować aby mieszkańcy usuneli z balkonów wszelkie ozdoby i rzeczy, które mogą ulec zniszczeniu lub utrudnić mycie powierzchni
  • Zleceniodawca powinien dopilnować, aby wszystkie okna mytej ściany były zamknięte.
  • Zleceniodawca powinien zapewnić bezpieczny i legalny dostęp do ścian budynku

Firma BrudTech realizuje mycie elewacji budynków wysokich typu bloki, budynki wielorodzinne przy wykorzystaniu podnośnika koszowego, dzięki któremu zasięg roboczy sięga 30 metrów wysokości.

Kiedy i dlaczego myć elewacje bloku?

Mycie ścian jest 4-krotnie tańsze od malowania, a umyta ściana często wygląda bardzo ładnie, prawie jak nowa – w zależności od tynku z którego jest wykonana. Ponadto umyta ściana ma przywrócone właściwości ochronne tynku, dzięki czemu przezdługi czas nie będzie zachodzić porostami i glonami. 
Malowanie brudnych ścian zmniejsza oddychalność tynku, przez co w przyszłości problemy z glonami i porostami będą coraz częstsze.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego celem umówienia terminu wyceny – 512 505 510.

<< Powrót do działu MYCIE ELEWACJI

<< Powrót do PORADNIKA