Mycie elewacji

mycie elewacji, poznan, bydgoszcz, warszawa, łódź, płockMycie elewacji – tynki elewacyjne narażone są na szereg zagrożeń związanych z utratą ich właściwości technicznych oraz wyglądu. Elewacja tynkowa, która nie była czyszczona dłużej niż 10 lat w zależności od warunków środowiskowych nieodwracalnie traci swoje piękno oraz właściwości techniczne.
Ściany z tynków nowego typu znacznie bardziej narażone są na porastanie przech mech i algi. Nieprzepuszczalność terminczna elewacji opraz nieodpowiednie PH surowca powoduje zawilgocenie struktury zewnętrznej i ułatwiony rozwój organiczny (mechy, porosty, algi). Może to powodować uszczerbki i pękanie w strukturze elewacji. Ponadto zabrudzenia pochodzenia smolistego – zabrudzenia komunikacyjne i zabrudzenia dymu kominowego pogarszają wygląd elewacji budynku każdego roku.

Jak najszybciej sprawdzić stan zabrudzenia elewacji? Prównaj wygląd każdej ze ścian w słoneczny oraz deszczowy dzień. Mokre ściany porośnięte zabrudzeniami biologicznymi będą znacząco się różnić od ścian nieporośniętych przez glony, mech, algi.

Firma BrudTech radzi – mycie ścian budynków powinno wykonywać się systematycznie, szczególnie tych o jasnych kolorach, ponieważ zaniedbaną i bardzo zabrudzoną elewacje trudno wyczyścić do stanu nowości bez zastosowania profesjonalnych narzędzi i silnej chemii. Regularne dbanie o czystość elewacji budynku zaoszczędzi kilkukrotnie większych kosztów związanych z malowaniem elewacji. 

Co zyskujesz współpracując z nami?

  • masz pewność, że ekipa pracowniczna jest wyposażona w wysokiej klasy narzędzia pracy,
  • z nami masz pewność, że usługę czyszczenie elewacji wykonają specjaliści,
  • masz pewność, że usługa zostanie wykonana z poszanowaniem własności i z korzyścią dla inwestora,
  • bezpieczeństwo! – zabezpieczamy nasze usługi i Twoje mienie polisą ubezpieczeniową OC.

Mycie elewacji. Cennik. Cena za m2.

Cennik – mycie elewacji, cena za m2
Zabrudzenia atmosferyczne średnie (lekkie+miejscowo ciężkie, ciepła woda + chemia)od 5zł do 8zł/m2
Zabrudzenia ciężkie oraz z mchu, porostów, pleśni i grzybów. Gorąca woda do 90*C + chemia.od 6zł do 10zł/m2
Wysokie ściany powyżej 5 metra, inne utrudnienia dostępu+ 1zł/m2
Inne prace dodatkowe niezwiązane z usługą czyszczenia elewacjiod 120zł / rbg
Dojazd – Łódź, Bydgoszcz, Warszawa, Poznań, Płock, Toruń, Wrocław.50zł

Cena zawarta w cenniku jest ceną poglądową. Ceny uzależnione są od metrażu, czasochłonności prac, trudności wykonania usługi, rodzaju faktycznych zabrudzeń, wysokości budynku, dostępu do mediów oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy.

mycie elewacji budynku poznan mycie elewacji w bydgoszczy mycie elewacji łódź mycie elewacji Wrocław mycie elewacji warszawa

 

 

 

 

 

Mycie elewacji w: Poznań, Warszawa, Bydgoszcz, Łódź, Gniezno, ToruńPłock, Wrocław.


Pytania konsumentów dotyczące mycie elewacji:

Jak wykonujecie mycie elewacji?

Najpierw zapoznajemy się z elewacją budynku. Oceniamy jej stan fizyczny, zabrudzenia, dobieramy metodę dostępu do elewacji oraz wykonujemy próby czyszczenia. Zaczynamy od metod najmniej inwazyjnych. W razie potrzeby intensyfikujemy nasze działania celem uzyskania pożądanego efektu. Do mycia elewacji używamy: profesjonalnych urządzeń gorącowodnych i akcesoriów, a także specjalistycznej chemii czyszczącej. Tak wygląda mycie elewacji.

 

Mycie elewacji – ile to trwa?

Typowe czyszczenie elewacji budynku mieszkalnego w większości przypadków trwa 1 dzień roboczy. Czasochłonność prac zależna jest od stanu i rodzaju elewacji, stanu zabrudzeń elewacji, trudności dostępu do elewacji np. elewacja wysoka 9-metrowa, klomby i bujna roślinność blisko ścian spowalniają i utrudniają prace czyszczące.

Co muszę Wam udostępnić aby wykonać usługę mycie elewacji?

Do wykonania usługi mycia elewacji jest nam potrzebna  woda czysta oraz gniazdo trójfazowe. Gniazdo siłowe (gniazdo trójfazowe – jak wygląda <<link) powinno być zabezpieczone bezpiecznikiem typu B20 (jak wygląda bezpiecznik typu B20) lub C16 lub ich większymi odpowienikami. Jeśli nie posiadasz gniazda siłowego w obrębie 50 metrów od posesji, koniecznie nas o tym poinformuj.

Czy wykonujecie inne usługi?

Tak, działamy kompleksowo. Możemy wyczyścić rynny, a także świadczymy:
* czyszczenie dachów – link do oferty
* mycie kostki brukowej – link do oferty 
* mycie płotów i ogrodzeń – link do oferty.

Chcę umalować swoją elewacje, czy muszę ją umyć?

Tak. Należy umyć elewację budynku przed malowaniem. Wielu naszych klientów zrezygnowało z malowania elewacji już po samym jej umyciu. Efekty naszego mycia bardzo często są rewelacyjne lub też na tyle dobre, że malowanie staje się niepotrzebne.

Co z oknami podczas mycia?

Okna myjemy tak jak całość elewacji. Obrabiamy dokładnie wszystkie zakamarki okien i parapetów.

Czy przyjedziecie na wycenę osobiście?

W zdecydowanej większości przypadków nie ma potrzeby abyśmy widzieli miejsce pracy na żywo wcześniej – wystarczy przysłać nam zdjęcie obiektu. Na tej podstawie jesteśmy w stanie dokonać dokładnej wyceny prac.
W sytuacji gdy realizacja przewyższa 1000m2 lub jest nietypowa, posiada skrajne przypadki zabrudzeń, dotyczy budynków przemysłowych lub zlokalizowana jest w miejscu publicznym będzimy na miejscu osobiście celem przygotowania wyceny.

Rodzaje elewacji a mycie elewacji?mycie elewacji

Dokąd dojeżdzacie i ile kosztuje dojazd?

Pracujemy w centralnej Polsce na terenie miast: Poznań, Łodź, Bydgoszcz, Warszawa, Wrocław, a także Gniezno, Kalisz, KutnoToruń, PiasecznoPłock, Łowicz i okolice. Dojazd kosztuje 50zł.

Jak Was zamówić?

Najlepiej zadzwonić pod numer 512 505 510 lub zostawić wiadomość SMS (gdy nie odbiera) z prośbą o kontakt. Można też wysłać maila na: wycena@brudtech.pl


Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz w zakładce Częste pytania [FAQ] – kliknij tutaj.

Efekty naszych prac zobaczysz w Galerii realizacji – kliknij tutaj.

Tagi: mycie elewacji, czyszczenie elewacjiPoznań, Łódź, Warszawa, WrocławBydgoszcz, Gniezno, Płock, Kalisz, Toruń.