Mycie i czyszczenie dachów

Czyszczenie a mycie dachów – różnice w usłudze.

Czyszczenie i mycie dachów to usługi, które znajdują się w naszym Cenniku.
Różnice
w usłudze i cennik omawiamy poniżej. Przykładowe realizacje i najczęstsze pytania konsumentów znajdują się na samym dole strony.

Mycie dachów

Mycie dachów jest to czynność okresowa, która polega nie zmyciu wodą pod ciśnieniem zabrudzeń łatwo-usuwalnych, które nie zwarły na stałe z licem powierzchni dachowej np. dachówki. Połać dachu zostaje nasączona środkiem dezynfekującym i myjącym po czym następuje mycie zasadnicze.
W zakres usługi mycie dachów możemy zaliczyć spłukanie liści i igliwia, zmycie wierzchniego nalotu grzybów, glonów i porostów, a także zmycie piasku i kurzu. Mycie dachów wg. producentów pokryć dachowych powinno odbywać się w ramach okresowych czynności konserwacyjnych co 5 lat.

Czyszczenie dachów

Czyszczenie dachów to czynność, polegająca na usuwaniu zabrudzeń, które w sposób trwały związały się z licem dachu np. dachówka i gont. Zabrudzeniami takimi mogą być: mech, glony i porosty ale także sadze i odchody ptaków.
Dachy w Polsce niestety czyszczone są w zbyt dużych odstępach czasu. Zdecydowanie korzystniej w naszym klimacie i w długiej perspektywie czasu jest zlecić czyszczenie dachu co około 8 lat. Inwestorzy, którzy wykonują tą czynność regularnie cieszą się nieskalanym wyglądem i nienagannym stanem technicznym dachówki.

Jaka firma myjąca / czyszcząca dachy?

Firma myjąca i czyszcząca dachy to Brudtech. Posiadamy doświadczenie w czyszczeniu dachów od 2012 roku. Przez te lata umyliśmy setki dachów, każdego typu z każdego rodzaju zabrudzeń po wielokroć.

Czyszczenie dachów – jakie zabrudzenia?

 1. Zabrudzenia atmosferyczne typu: kurz, piasek,
 2. Zabrudzenia mikrobiologiczne: mech, porosty, glony, grzyby, algi, odchody ptactwa,
 3. Inne zabrudzenia: zabrudzenia kominowe i sadze.

Mycie i czyszczenie dachów – jakie dachy czyścimy?

Czyścimy dachy każdego rodzaju z mchu, glonów, sadzy i wszystkich zabrudzeń występujących w naszej strefie klimatycznej.
Najpopularniejsze usługi to:

czyszczenie dachów, mycie dachówki
 1. mycie i czyszczenie dachówki ceramicznej
 2. czyszczenie i mycie dachówki betonowej
 3. mycie i czyszczenie dachówki cementowej
 4. czyszczenie i mycie karpiówki
 5. mycie i czyszczenie blachodachówki
 6. czyszczenie i mycie gontu

Czyszczenie i mycie dachu – bezpieczeństwo najważniejsze.

Podczas mycia i czyszczenia dachów najważniejsze jest bezpieczeństwo nas – pracowników jak i bezpieczeństwo powierzchni dachowej i całego budynku wraz z otoczeniem. Używamy profesjonalnych i markowych narzędzi dostępu wysokościowego, posiadamy doświadczenie w wykonywaniu prac na wysokości. Do tematu bezpieczeństwa podchodzimy bardzo poważnie. Nie pozostawiając nic przypadkowi, każda nasza realizacja jest zabezpieczona polisą ubezpieczeniową OC wykonawcy.

Za pomocą jakich sprzętów realizujemy mycie i czyszczenie dachów?

Mycie i czyszczenie dachów realizujemy za pomocą profesjonalnych urządzeń najwyższej jakości. Musimy z takich korzystać, ponieważ pracując w trybie ciągłym, dzień przy dniu tylko najwyższej klasy narzędzia są w stanie sprostać najtrudniejszym wymaganiom. Specjalistyczne rusztowania i drabiny zawsze są na wyposażeniu auta serwisowego na którym łącznie znajduje się 1500 kg sprzętu i narzędzi których codziennie używamy.
Środki czyszczące, które stosujemy są skuteczne i bezpieczne. Na przestrzeni lat przetestowaliśmy większość dostępnych środków czyszczących. Sprawia to, że od razu pewni jesteśmy skutecznego zastosowania odpowiedniego środka chemicznego, do danej powierzchni i rodzaju zabrudzenia. Doświadczenie jest bezcenne w tej branży.

Co zyskujesz wybierając nas? Oto Twoje korzyści:

 1. Pewność, że usługę mycie dachów wykonają specjaliści, doskonale wyposażeni w narzędzi pracy wysokiej klasy.
 2. Efekt. Pracujemy tak aby osiągnąć możliwie najlepszy efekt dbając o bezpieczeństwo czyszczonych powierzchni.
 3. Bezpieczeństwo. Dbamy o swoje i Twoje bezpieczeństwo. Nasze usługi są zabezpieczone polisą OC wykonawcy.
 4. Spokój. Jesteśmy firmą którą inwestorzy często polecają swoim rodzinom i znajomym. Brudtech to gwarancja dobrego wyboru.

Czyszczenie i mycie dachów. Cennik [cena za m2]

Mycie dachów zaczyna się od 9 zł za m2 czyszczonej powierzchni.
Czyszczenie dachów zaczyna się od 10 zł za m2 czyszczonej powierzchni.

Ceny wyrażone w m2 są orientacyjne i dotyczą typowego dachu domu jednorodzinnego. Cena w m2 uzależniona jest od: metrażu, czasochłonności prac, trudności wykonania usługi, rodzaju faktycznych zabrudzeń, dostępu do mediów oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy.

Chciałbym dostać kosztorys, wycenę indywidualną. Co zrobić?

 1. Wyślij nam zdjęcia budynku wraz z otoczeniem na numer 512 505 510 lub mailowo wycena@brudtech.pl
 2. Podaj dokładny adres nieruchomości.
 3. Zadzwoń do nas pod numer 512 505 510.
  Wycena zrealizowana w ten sposób jest dla nas wiążąca.

Realizacje firmy Brudtech – mycie i czyszczenie dachów z dachówki i blachodachówki

Youtube: Mycie dachów film z realziacji firmy BrudTech.


Mycie i czyszczenie dachów realizujemy w całej Polsce.

Najczęściej jesteśmy w: Poznań, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Płock, Wrocław.

Odpowiedzi na częste pytania w temacie mycie i czyszczenie dachów

Ile będzie trwać mycie dachu?

Mycie dachu będzie trwać, krócej niż czyszczenie dachu. Większość realizacji usuwania zabrudzeń z dachu dla typowych budynków jednorodzinnych robimy w 1 dzień roboczy.

Czy wykonujecie inne usługi oprócz czyszczenia dachu?

Tak. Od 2012 roku specjalizujemy się i nieprzerwanie realizujemy:

 1. Czyszczenie elewacji – link do oferty
 2. Mycie kostki brukowej – link do oferty
 3. Mycie płotów i ogrodzeń – link do oferty.

Posiadamy doświadczenie w czyszczeniu materiałów budowlanych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Potrafimy wykonać niektóre z innych robót budowlanych.

Czy przed malowanie muszę umyć dach?

Tak. Jest to konieczne. Wielu naszych Klientów zrezygnowało z malowania gdy ujrzeli efekty naszego czyszczenia. Zasadne będzie jeśli Państwo najpierw zlecą nam czyszczenie dachu a potem zdecydują czy malować.

Co muszę Wam udostępnić do usługi czyszczenia dachu?

Do wykonania usługi mycie i czyszczenie dachu potrzebujemy dostępu do wody czystej oraz gniazda siłowego. Gniazdo trójfazowe (gniazdo siłowe-jak wygląda <<link) powinno być połączone z bezpiecznikiem typu B20 (jak wygląda bezpiecznik B20 lub C13) lub ich większymi odpowiednikami.
Jeśli nie posiadasz gniazda siłowego, koniecznie nas o tym poinformuj.

Jeśli coś się stanie podczas mycia dachu – co wtedy? Co robić?

Jesteśmy profesjonalną firmą i zdajemy sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo nasze i mienie właściciela jest najważniejsze. Dbamy o każdy szczegół pracy. Aby nie zostawić nic przypadkowi zabezpieczamy siebie i mienie inwestora naszą polisą OC wykonawcy.

Czy da się usunąć sadze z dachu?

W większości przypadków udaje nam się usuwanie sadzy z dachu.

Czy przyjeżdżacie na wycenę lub wcześniej zobaczyć dach?

W 99% przypadków nie potrzebujemy widzieć dachu do wyceny. Możemy wycenić na podstawie zdjęć, doświadczenia i rozmowy telefonicznej. Jest to dla nas wiążące.
Jesteśmy profesjonalistami, wiemy co robimy i na pewno damy radę – tak pokazała nasza historia w wyniku czego od kilku lat nie praktykujemy oględzin.

Dokąd dojeżdżacie i ile kosztuje wasz przyjazd?

Działamy na terenie całego kraju. Wozimy ze sobą 1500 kg sprzętu na każdą inwestycje.
Dojazd kosztuje symboliczne 50zł.

Często pracujemy w: Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Warszawa, Wrocław, a także Gniezno, Kalisz, Kutno, ToruńSkierniewicePłock, Konin. Pracujemy również w mniejszych miejscowościach: Września, Jarocin, Sieradz, Pleszew, Milicz, Oleśnica, Łowicz, Pabianice, Leszno, Środa Wielkopolska, Tomaszów Mazowiecki, Pruszków, Sochaczew, Płońsk, Radom, Inowrocław, Włocławek, Kościan, Rawicz, Kępno, Oborniki.


Tagi: mycie dachów, mycie dachówki, czyszczenie i usuwanie mchu z dachu, firma czyszcząca dachy, cenaWarszawa, Poznań, Bydgoszcz, Łodź, WrocławGniezno, Kalisz, Kutno, Toruń, PruszkówSkierniewicePłock, Milicz, Oleśnica, Tomaszów, Leszno, Pabianice, Środa, Września, Jarocin, Pleszew, Pruszków, Płońsk, Sochaczew, Włocławek, Inowrocław, Radom, Rawicz, Kępno, Oborniki.