Technologia mycia kostki brukowej

Technologia mycia kostki brukowej

Technologia mycia kostki brukowej – wyróżnia kilka metod radzenia sobie z zabrudzeniami na profilach betonowych, które są najpopularniejszym materiałem budulcowym stosowanym w budownictwie.technika mycia kostki brukowej

Czyszczenie ręczne kostki brukowej

Czyszczenie ręczne kostki brukowej polega na klasycznym pozbyciu się piasku i kurzu z powierzchni kostki brukowej i wyrwaniu porastających chwastów. Wyrywanie chwastów można przeprowadzić ręcznie lub za pomocą chwastownika. Czyszczenie ręczne najlepiej sprawdza się do małych powierzchni, gdzie czasochłonność pracy jest niewielka.

Czyszczenie mechaniczne kostki brukowej

Mechanicznemu czyszczeniu kostki brukowej poddaje się większe powierzchnie. Przy pomocy urządzenia o silniku spalinowym można wyczyścić z piasku i kurzu setki metrów kwadratowych powierzchni. Najprostsze zamiatarki kosztują kilka tysięcy złotych. Dla placów o powierzchni ponad 1000m2 zastosowanie mają zamiatarki podczepiana do ciągników lub specjalnych samochodów czyszczących.

Czyszczenie chemiczne kostki brukowej

Jest to wyodrębniona kategoria z metod czyszczenia kostki brukowej, która daje najlepsze możliwości usuwania różnego rodzaju plam. Do zastosowania odpowiednich środków chemicznych potrzebna jest wiedza i doświadczenie poprzedzone analizą przypadku. Analizie składu chemicznego podlega: rodzaj czyszczonej powierzchni, rodzaj zabrudzenia, otoczenie. Mając na uwadze powyższe dobiera się odpowiedni środek chemiczny, który będzie najlepszym odczynnikiem na zabrudzenie przy czym nie uszkodzi czyszczonej kostki brukowej ani nie będzie mieć wpływu na otoczenie.

Czyszczenie ciśnieniowe kostki brukowej

technologia mycia kostki brukowejCzyszczenie za pomocą myjek ciśnieniowych jest obecnie najskuteczniejszą metodą czyszczenia kostki brukowej. Mycie ciśnieniowe jest w stanie usunąć piasek i kurz z powierzchni kostki brukowej, a także wyciąć mech i chwasty które wrastają w fugę i nawierzchnie betonowe. Specjalne akcesoria do czyszczenia kostki brukowej np. Round Cleaner i T-Racer służą do szybkiego i bezodpryskowego mycia powierzchni. Strumień uderzający skierowany jest pod odpowiednim kątem, dzięki czemu powierzchnia równomiernie się czyści, a fuga pozostaje oczyszczona i nie jest wypłukana. 
Aby skutecznie myć tego rodzaju powierzchnie nie wystarczą marketowe karszery (karchery). Urządzenia tego typu do kwoty 2 tyś złotych nie dysponują odpowiednim wydatkiem wody, który pozwoli uzyskać mocne uderzenie obfitego strumienia i skutecznie zrywać zabrudzenia. 

Wielu z naszych klientów zrezygnowało z samodzielnego mycia ciśnienowego kostki brukowej będąc zachęcanym przez reklamy i sprzedawców karcherów co do doskonałości oferowanego sprzętu. Rzeczywistość w takich przypadkach okazuje się brutalna. Powolne tempo czyszczenia "kostka po kostce", wypłukane fugi, błoto na twarzy, błoto na oknach i elewacj, połamane kwiaty itd.
Rozwiązania (akcesoria i maszyny) jakimi dysponują firmy specjalizujące się w myciu kostki brukowej nie są opłacalne dla przeciętnego Kowalskiego z uwagi na cenę zakupu wyżej wymienionych urządzeń, która sięga ceny małego auta osobowego.

Firma Brudtech spełnia wszystkie kryteria zawarte w raporcie "technologia mycia kostki brukowej". Jako pasjonaci technologi jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowościami dostępnymi na rynku europejskim.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą:

<< Powrót do PORADNIKA