Technologia mycia elewacji – standardy

Technologia mycia elewacji

W obecnych czasach największą zmianą jaką obserwuje w technologi mycia elewacji jest nacisk na stosowanie środków ekologicznych i bezdotykowe mycie elewacjiŚrodki chemiczne produkowane przez producentów coraz częściej spełniają standardy ekologiczne i są biodegradowalne. Ich głównym zadaniem pozostaje niezmiennie usuwanie brudu i co oczywiste pozostawiają materiał czyszczony w postaci niezmiennej, nieuszkodzonej. Bezdotykowe mycie elewacji – najkrócej ujmując – nie dotykać elewacji, nie szorować szczotkami, nie opierać drabiny ani innych przedmiotów, nie nawieracać dziur pod kotwy mocujące itp.

Technologia dostępu do ścian elewacji

technologia mycia elewacjiProfesjonalna firma zajmująca się myciem elewacji powinna być wyposażona różnego rodzaju narzędzia dostępu do czyszczonych powierzchni. Stosowane narzędzia nie powinny uszkadzać czyszczonych powierzchni. Dla przykładu zamiast rusztowań mocowanych do ścian coraz częściej wykonuje się prace na wysokości przy uzyciu podnośnika koszowego. Zakresy pracy podnośnika koszego sięgają do 30 metrów wysokości. Przy mniejszych realizacjach do 10 metrów wysokości stosuje się rusztowania lub specjalne drabiny z podestami. Przeszłością staje się opieranie drabiny o ściane i mycie ścian z tej pozycji. Takie bezmyślne czynności mogą doprowadzić do uszkodzenia delikatnych struktur elewacji w miejscach nacisku drabiny. Na rynku akcesoriów możemy spotkać również lance teleskopowe, które rozciągane do wysokości 7 metrów niczym wędki dysponują zasięgiem około 9 metrów roboczych. Standardem w obecnych czasach jest posiadanie myjek wysokociśnieniowych z możliwością pełnej elektronicznej tempertury wody, a także regulacji ciśnienia i wydatku wody.

Technologia – myjki do mycia elewacji

Dzisiejsza technologia sprawiaja, że na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, za pomocą których możemy umyć elewacje. Na rynku dostępne są myjki marketowe np. karcher. Nie są to urządzenia, które nadają się do wymagających prac. Brak możliwości podgrzewania wody, względnie słabe ciśnienie ale przede wszystkim mały wydatek wody sprawia, że nie nadają się do profesjonalnych zastosowań.

Profesjonalne urządzenia spełniające minimum charakterystyk potrzebnych do profesjonalnych zastosowań to wydatek przekraczający 20tyś złotych. Mycie ścian myjką ciśnieniową z odpowiednim wydatkim wody powyżej 1100 litrów na godzinę [ 18 litrów na minutę / 0,3 litra wody na sekundę ] wraz z gorąca temeraturą wody i jej pełną regulacją daje niezrównanie lepsze efekty w porównaniu z użyciem zwykłej myjki (karchera, myjki typu karcher).

Efekt mycia elewacji

Nowoczesna i wysokiej klasy technologia ułatwia wykonanie prac i daje możliwość uzyskania bardzo dobrych efektów czyszczenia elewacji wykonanych w różnych technologiach. Poniżej zdjęcie 15 letniej elewacji akrylowej wykonanej w technologii baranka 1.5mm. Elewacja zanieczyszczona glonami oraz zabrudzeniami drogowymi i atmosferycznymi. Budynek znajduje się w pobliżu centrum dużego miasta.

efekt mycia elewacjiefekt czyszczenia elewacji budynkuefekt czyszczenia ścian budynku

 


Firma BrudTech spełnia wszystkie normy przyjętych zasad w  „technologia mycia elewacji” zarówno w kwesti doboru środków chemicznych, doboru odpowiednich metod dostępu do ścian elewacji jak i użycia specjalistycznych myjek ciśnieniowych z dedykowanym osprzętem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą:

<< Powrót do PORADNIKA