Technologia mycia dachów – standardy 2018

Technologia mycia dachów. Mycie dachów jest bardzo odpowiedzialną i niebezpieczną czynnością. W zależności od rodzaju pokrycia dachowego, kształtu dachu i najbliższego otoczenia usługa czyszczenia dachu może przebiegać odmiennie.

Przestrzegamy aby każda firma posiadała ubezpieczenie OC działalności ze względu na ryzyka jakie pojawiają się w trakcie wykonywania usługi mycia pokrycia dachowego. Inwestor nie powinien ryzykować i wybierać tylko i wyłącznie firmy z doświadczeniem i ubezpieczeniem OC.

Ze względu na rodzaj pokrycia dachowego z tych najpopularniejszych możemy wyróżnić: dachówki cementowe, dachówki ceramiczne, blachodachówki i gonty.
Każdy rodzaj pokrycia dachowego ma swoją charakterystykę fizyczną. Dla firm zajmujących się myciem dachów najważniesze charakterystyki to: twardość/kruchość materiału, śliskość materiału, łatwość/trudność czyszczenia. Kompilacja cech fizycznych pokrycia dachowego wraz z kształtem dachu i najbliższym otoczeniem wpływa na przebieg prac czyszczących.

Dla przykładu: Blachodachówka pod ciężarem pracownika chodzącego po dachu może ulec wgnieceniom. Przy niekorzystnym kształcie dachu zaleca się mycie z podnośnika koszowego. Przy takim samym kształcie dachu pokrytego dachówką cementową z powodzeniem można myć dach metodą alpinistyczną. Dachówka cementowa z uwagi na szorstkość swojej powierzchni zapewnia wystarczającą przyczepność, czego nie można powiedzieć o blachodachówce i dachówce ceramicznej. Z kolei przy bardzo fikuśnym dac hu, który posiada bardzo dużo docinanych dachówek, lepiej nie chodzić po nim i skorzystać z podnośnika koszwego lub innych metod dostępu.

Popularne metody dostępu do dachu:

Firma BrudTech dokonuje wyboru metody dostępu do dachu po wcześniejszej konsultacji z inwestorem.

Metoda alpinistycznaTechnologia mycia dachów - metoda alpinistyczna

Pracownik za pomocą uprzęży alpinistycznej i lin zabezpieczających chodzi po całej powierzchni dachu. Z tej pozycji jest w stanie dokładnie umyć każdy centymetr pokrycia dachowego. Odpowiednia waga osoby pracującej na dachu, a także doświadczenie i umiejętność chodzenia po śliskim dachu minimalizuje ryzyko pęknięcia dachówek. 

Metoda dostępu z użyciem podnośnika koszowegoTechnologia mycia dachów - mycie z podnośnika koszowego

Do wykonania usługi zostaje zamówiony podnośnik koszowy, który zapewnia dostęp do czyszczonych powierzchni dachu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że wszystkie prace odbywają się w powietrzu. Do wad należy zaliczyć dodatkowe koszty, ewentualne zniszczenia trawnika przy przestawianiu auta oraz to, że nie wszędzie podnośnik koszowy jest w stanie wjechać i dosięgnąć.

Metoda dostępu z drabin, rusztowań itp.

Przy określonych konstrukcjach dachu, budynku i otoczeniu można zrealizować usługę mycia dachu bez wchodzenia nań i bez podnośnika koszowego. Specjalistyczne drabiny i rusztowania wraz z długimi lancami teleskopowymi w określonych przypadkach zdadzą egzanim.

Każde zlecenie mycia dachu musi zostać szczegółowo omówione z inwestorem. Niniejszy poradnik nie wyczerpuje tematu, dlatego prosimy wszystkich zainteresowanych usługą mycia dachu o kontakt telefoniczny celem omówienia szczegółów wykonania usługi. Numer kontaktowy – 512 505 510.

Brudtech – Mycie dachów << zobacz jak My realizujemy mycie i czyszczenie dachów.


Firma BrudTech realizuje wszystkie wytyczne – Technologia mycia dachów – co do prawidłowości wykonania usług mycia pokryć dachowych na wysokości, a także w kwesti doboru środków chemicznych, jak i specjalistycznego sprzętu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą:

<< Powrót do PORADNIKA