Jak umyć elewacje? Samodzielnie czy zatrudnić firmę i specjalistów?

Jak umyć elewacje? Decyzje tą należy dobrze przemyśleć biorąc pod uwagę szereg czynników. Firma BrudTech przybliży kilka kluczowych aspektów, które powinieneś rozważyć przed samodzielnym myciem elewacji domu.

Kluczowe aspekty do rozważenia:

Czy posiadam odpowiednie myjki do mycia ciśnieniowego elewacji?

Jeśli elewacja jest tylko zakurzona powinna wystarczyć zwykła myjka typu karcher lub wąż z zimną wodą. Jeśli twoja elewacja spełnia to kryterium to z powodzeniem możesz ją samodzielnie umyć. 
Jeśli twoja elewacja jest mocno zabrudzona lub zaszła glonami i porostami, albo posiada specyficzne zabrudzenia będziesz potrzebować sprzętu z najwyższej półki, gorącowodnego wraz z wiedzą na temat jego konfiguracji i przygotowania pod odpowiednią strukture. Chemie też – o czym poniżej.

Czy posiadam odpowiednie środki dostępu, drabiny, rusztowania?

Jeśli masz niską elewacje i potrafisz sięgnąć do niej na całej wysokości poziomym strumieniem to nie ma przeszkód abyś nie mógł umyć jej bezpiecznie samemu. 
Jeśli twoja elewacja jest wysoka, a nie posiadasz bezpiecznych drabin i rusztowań radzimy powieżyć to zadanie wyspecjalizowanym pracownikom, którzy prace na wysokości mają opanowane zawodowo. Twoje zdrowie jest na pewno cenniejsze. Brak odpwiedniej bezpiecznej metody dostępu znacząco wpływa na jakość efektu mycia.

Czy posiadam odpowiednią wiedzę i doświadczenie?

Przy prostych, nowych, tylko zakurzonych elewacjach na pewno sobie poradzisz. W sytuacji gdy elewacja jest silnie zabrudzona, posiada zacieki, zaszła porostami potrzebna będzie odpowiednia wiedza z zakresu konfiguracji sprzętu (ciśnienie, wydatek wody, odpowiednie dysze, dysze kątowe, akcesoria ręczne). Wiedza jest kluczowa aby nie uszkodzić elewacji zarówno mechanicznie pod wpływem mycia, jak i podczas użycia środków chemicznych.

Czy posiadam odpowiednią chemie?

Chemie można kupić w sklepach marketowych i budowlanych. Wszyscy producenci chwalą natomiast znalezienie tej która zadziała na twojej elewacji i przy twoich zabrudzeniach pomże kosztować Cię kilka wycieczek do sklepów po kilka różnych butelek płynu o wartości około 30zł za sztukę (1litr płynu). Nasza firma (BrudTech) nie zaopatruje się w marketech i zwykłych sklepach, ponieważ  te środki są mało skuteczne. Nasze środki są nabywane od specjalistycznych dostawców na zamówienie.

Co się stanie gdy popsuje elewacje?

Nieodpowiednio użyta chemia, nieprecyzyjne mycie, upadek z wysokości, uderzenie w elewacje zbyt silnym strumieniem – jest wiele czynników, które moga popsuć robotę. Szczególnie jeśli ktoś robi to pierwszy raz. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować to ryzyko pozostaje tylko samodzielnie umyć elewacje własnego budynku. Nasza firma posiada odpowiednia doświadczenie poparte praktyką od 2012 roku, a także ubezpiecznie OC, na wypadek gdyby coś niepsodziewanego popsuło naszą robotę.

Jeśli tych 5 kluczowych aspektów nie sprawia Ci żadnej trudności to gratulujemy, możesz spróbować z samodzielnym myciem elewacji. Jest jeszcze wiele innych ważnych tematów do poruszenia w tej dziedzinie ale to na bieżąco musisz się o nich przekonać.

<< Powrót do PORADNIKA