Z tego tekstu dowiesz się:
Mycie kostki brukowej to bieżąca konserwacja nawierzchni polegająca na usuwaniu za pomocą wody i detergentów czyszczących bieżących zanieczyszczeń.
Mycie bruku wykonuje się przy użyciu myjki ciśnieniowej, która spręża wodę pod ciśnieniem od 100 do 200 bar i więcej. Tak sprężona woda zostaje podana z myjki ciśnieniowej przez wąż do pistoletu ciśnieniowego lub do szczotki talerzowej. Woda uderzając pod wysokim ciśnieniem w lico kostki odrywa i wypłukuje zabrudzenia z porowatej struktury materiału.
Istnieje kilka metod i sposobów na skuteczne wykonanie oczyszczania. Najpopularniejszymi z nich to klasyczne ręczne mycie z pistoletu ciśnieniowego wyposażonego w dyszę płaską lub rotacyjną. Maszynowe mycie kostki przy użyciu szczotki talerzowej jest szybszym i mniej brudzącym rozwiązaniem ale też ma swoje wady. Do mycia można zastosować detergenty lub gorącą wodę.
Zabrudzenia atmosferyczne np. kurz i piasek, to najczęściej usuwane zabrudzenia. Delikatne i mało rozwinięte formy skażenia mikrobiologiczne takie jak: pleśnie, algi, glony można usunąć poprzez zmycie kostki myjką ciśnieniową.
Czyszczenie kostki brukowej polega na usunięciu zabrudzeń i plam, często wielosezonowych, które na trwałe zwarły z powierzchnią materiału.
Do usunięcia trwałych zabrudzeń używa się wielu metod czyszczących w zależności od napotkanej sytuacji. Niektóre z nich to: ręczne czyszczenie poprzez skuwanie i zdzieranie, wysokociśnieniowe zdzieranie zabrudzeń, chemiczne usuwanie plam i zabrudzeń, maszynowe mycie itd.
Zabrudzenia jakie usuwamy to:
Więcej informacji o usuwaniu najtrudniejszych zabrudzeń znajdziesz w artykule – „Jak usunąć plamy z kostki brukowej?„.
Impregnacja kostki brukowej polega na położeniu na powierzchnię środka zabezpieczającego – impregnatu o kreślonych właściwościach, celem wzmocnienia i zabezpieczenia powierzchni betonowych przez ponownym zabrudzeniem. Działanie impregnatu hydrofobowego polega na zamknięciu struktury materiału i niedopuszczeniu do wchłaniania wody co w dalszym użytkowaniu skutkuje dłużej zachowaną czystością oraz zmniejszeniem naturalnego zniszczenia jej przez eksploatację. Nawierzchnia betonowa jest odporniejsza na zabrudzenia, a jej kolejne czyszczenie będzie procesem znacznie łatwiejszym. Impregnat ma działanie czasowe i celem 100% – procentowego zabezpieczenia kostki należy odnawiać go po jego zużyciu. Zużycie impregnatu w czasie zależy od stopnia eksploatacji oraz ekspozycji nawierzchni impregnowanej na słońce i wody opadowe.
Wykonujemy impregnację materiałów budowlanych impregnatami klasy premium o właściwościach hydrofobowych, bezbarwnym, który utrzymuje swoje właściwości najdłużej ze wszystkich dostępnych impregnatów na polskim rynku.
Szczegółowe ceny usługi na rok 2022
znajdziesz w zakładce Cennik.
Cena za dojazd ekipy serwisowej na inwestycje wynosi w roku 2022 – 50 zł,
niezależnie od miejsca wykonania na terenie kraju.
Cena przedstawiona w cenniku ma charakter poglądowy. Ceny mają wartość uśrednioną netto na podstawie wieloletnich obserwacji i realizacji zleceń. Ponadto istnieje wiele czynników, które możemy wziąć pod uwagę ustalając cenę usługi. Cena podana w m2 uzależniona jest od metrażu do czyszczenia, rodzaju i typu powierzchni, jej wieku, stanu zabrudzenia i sposobu jej położenia. Co więcej, lokalizacja i charakterystyka przyległego terenu oraz indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora są równie istotnym elementem wyceny.
Podczas negocjacji cenowych należy mieć świadomość, że naprawienie szkód na kostce brukowej lub przywrócenie jej do stanu zbliżonego do idealnego lub „stanu nowości” wymaga wkładu inwestycyjnego od wykonawcy, który różni się w zależności od danego przypadku. Cena czyszczenia może się różnić w zależności od danego przypadku.
Dla przykładu: Czyszczenie małych powierzchni do 100m2 może wiązać się z dodatkowymi pracami polegającymi na przywróceniu całego obiektu do stanu początkowego. Prace dodatkowe wiążą się z bliską obecnością architektury ogrodu i wyposażenia w obrębie czyszczonej powierzchni. Dodatkowe prace to m.in.: oczyszczanie elewacji, szorowanie kamieni ozdobnych, płukanie roślinności, mycie płotów, ogrodzeń i bram, grabienie kory i wyczesywanie trawy. Ponadto w ciasnych obiektach prace wykonuje się wolniej z dużo większą ostrożnością niż przy dużych realizacjach, gdzie jest naturalna swoboda poruszania się i pracy.
Na niżej zamieszczonym wideo widzimy usługę mycie tarasu wykonanego z desek kompozytowych. jest to Maszynowe mycie tarasu to najprostsza i najłatwiejsza czynność jaką wykonujemy dla naszych Klientów. Zaprezentowana metoda nie nadaje się do tarasów wykonanych z popularnych i tanich a zarazem miękkich desek tarasowych. Wyjątek stanowią droższe odpowiedniki – deski azjatyckie.
Mycie kostki brukowej to nasza pasja od wielu lat. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy odpowiedzialni, rzetelni i skuteczni w tym co robimy.
Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów
pod numerem – 512 505 510
Prace wykonujemy na terenie całej Polski.
Dojazd kosztuje 50zł.
Termin oczekiwania na usługę od 1 do 30 dni.
@ 2012 - 2022 Wszystkie prawa do zdjęć i treści są zastrzeżone-przez Brudtech