Realizujemy mycie dachówki i czyszczenie dachówki wszystkich typów i rodzajów. Usługi realizujemy metodą alpinistyczną oraz z podnośnika koszowego. Jesteśmy wyspecjalizowaną brygadą pracowniczą wykonującą usługi na terenie kraju od 2012 roku. Wszystkie nasze usługi i mienie inwestorów zabezpieczamy polisą OC wykonawcy.
Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 512 505 510
Mycie dachówki jest to czynność polegająca na bieżącej konserwacji powierzchni dachu. Usługa, którą wykonuje się systematycznie w celu utrzymania doskonałej czystości powierzchni dachówki, zwraca się w dalszych latach eksploatacji. Wskutek regularnego mycia nie dopuszczamy do zniszczeń szkliwa dachówki spowodowanego trawieniem przez mech. W wyniku czego techniczne właściwości dachów oraz ich wygląd zbliżone są do stanu nowości przez długi okres eksploatacji. Regularne mycie dachówki może zapewnić nawet 20-kilkuletni okres eksploatacji bez widocznych uszczerbków na szkliwie.
Czyszczenie dachówki realizujemy metodą alpinistyczną lub z podnośnika koszowego. Do wykonania czyszczenia dachówki niezbędne są skuteczne preparaty czyszczące i odgrzybiające powierzchnie dachu. Ponadto konieczne w procesie czyszczenia są mocne maszyny czyszczące np. myjki ciśnieniowe, które z powodzeniem podniosą strumień sprężonej wody na wysokość dachu. Doświadczenie wykonawcy pracującego na dachu jest również bardzo istotne, ponieważ pozwoli uniknąć kosztownych szkód związanych z nieprawidłowym wykonywaniem czynności. Ekspercka wiedza, doświadczenie i skuteczne preparaty chemiczne dają podstawy do profesjonalnego i bezpiecznego wykonania usługi czyszczenie dachówki.
Mycie dachówki ceramicznej polega na bieżącym usuwaniu zabrudzeń, które znajdują się na powierzchni dachówki ceramicznej. Wyróżniamy dachówki ceramiczne naturalne, angobowane i glazurowane. W zależności od typu dachówki proces czyszczenia może przebiegać trochę inaczej. Dobór preparatów czyszczących i odgrzybiających też się zmieni. Najwięcej uwagi i pracy renowacyjnej wymaga dachówka naturalna. Prawidłowe aplikowanie odpowiednich preparatów chemicznych na dachówkę ceramiczną naturalną zapewni wspaniały efekt nowości. W przypadku tego rodzaju dachówki polecamy wybrać sprawdzonego wykonawcę, który zapewni odpowiednią jakość czyszczenia.
Mycie dachówki ceramicznej glazurowanej – szkliwionej, jest ułatwione, ponieważ brud, glony i zanieczyszczenia najsłabiej przywierają do szklistej powierzchni dachówki. Większość dachów wyposażonych w dachówki ceramiczne glazurowane jest stromych, co utrudnia bezpieczny dostęp, ponieważ szkliwo jest bardzo śliskie. Z drugiej strony taka konstrukcja ułatwia samoczyszczenie dachu. Zabrudzenia zdecydowanie szybciej zlatują i łatwiej są wymywane przez deszcz.
Poruszanie się po mokrej szklistej powierzchni dachówki wymaga doświadczenia, przeszkolenia i dobrego wyposażenia alpinistycznego. Trudność jest tym większa, im większy kąt nachylenia dachówki ceramicznej szkliwionej. Niska waga osoby pracującej na dachu to duży atut w sytuacji niekontrolowanego poślizgu, ponieważ ogranicza do minimum prawdopodobieństwo pęknięcia dachówek.
Mycie dachówki ceramicznej angobowanej powinno odbywać się częściej i bardziej regularnie, jeśli jest w innym kolorze niż jej wypełnienie. Skażenie mikrobiologiczne doprowadza do rozkładania się zewnętrznej warstwy angobowanej, która będąc w innym kolorze aniżeli rdzeń dachówki, pozostawi widoczne ślady niszczenia.
Dachówki ceramiczne angobowane są tańszym odpowiednikiem dachówek glazurowanych, przez co wymagają regularnego mycia, aby utrzymać warstwę angobowaną w stanie „jak nowa”. Ciemne, czarne i grafitowe dachówki ceramiczne pokryte są cienką warstwą farby, dlatego tym bardziej należy dbać o ich czystość, aby ceglany kolor nie przebijał przez farbę.
Mycie dachówki ceramicznej naturalnej. Najtańsza odmiana dachówek ceramicznych charakteryzuje się strukturą porowatą, w którą bardzo łatwo wnikają zabrudzenia. Najpierw kurz z piaskiem. Na tej warstwie rozwijają się mikroorganizmy – nazywamy to skażeniem mikrobiologicznym. Skażenie mikrobiologiczne najprościej rzecz ujmując, zjada zewnętrzną warstwę dachówki. Najwięcej zabrudzeń znajduje się w szczelinach i łączeniach dachówek.
Najlepiej regularnie w okresach od 5 do 8 lat. Natomiast jest wiele czynników, które wpływają na szybkość zabrudzenia powierzchni dachówki. W sytuacji, gdy widzimy, że glon, pleśń i mech porasta powierzchnie dachówki, to już jest za późno. W zakamarkach, łączeniach i krawędziach skażenie mikrobiologiczne rozwija się znacznie wcześniej i z reguły nie widać tego poziomu gruntu. Mycie dachu na tym etapie pozwoli uniknąć erozji szkliwa dachówki.
Czyszczenie dachówki ceramicznej wykonujemy na pokryciach dachowych, które najczęściej ulegają zabrudzeniom atmosferycznym, biologicznym i zabrudzeniom kominowym. Do czyszczenia niezbędne są skuteczne środki czyszczące oraz odgrzybiające dachówki. Ponadto narzędzia ręczne, mocne maszyny ciśnieniowe oraz najważniejsze – doświadczenie wykonawcy.
Mycie dachówki cementowej radzimy wykonywać regularnie. Z doświadczenia obserwujemy, że regularne dbanie o czystość dachówki cementowej skutkuje bardzo ładnym wyglądem zewnętrznej powierzchni dachówki nawet po kilkunastu latach użytkowania. Producenci zalecają konserwacje dachówki cementowej w okresach 5-letnich. Jest to wartość uśredniona i nie dla każdej lokalizacji będzie ona optymalna. Nie mniej jednak gwarancje na nowe dachówki cementowe mają okres 30-40 lat stąd warto dokumentować prace konserwacyjne dachówek (faktury, zdjęcia z robót).
Mycie dachówki betonowej nie różni się od mycia dachówki cementowej. Nazwy te używane są zamiennie i odnoszą się do materiału budulcowego dachówki, które są podobne, lecz mogą się różnić nieco u producentów.
Czyszczenie dachówki betonowej – cementowej jest jedną z najczęściej wykonywanych przez nas prac budowlanych, które wykonujemy od 2012 roku. Wieloletnie zabrudzenia oraz porosty i mech, mocno wiążą się z podłożem płaskim widocznym dla oka. Najwięcej mchu i porostów znajduje się jednak w łączeniach i zakamarkach, gdzie nie są one, aż tak widoczne. Usuwanie mchu z każdego centymetra łączeń i zakamarków dachówek jest czasochłonne, wymaga precyzji i odpowiednio wydajnego sprzętu ciśnieniowego.
Profesjonalne i prawidłowo wykonane czyszczenie dachówki daje wspaniałe efekty. Bardzo często dachówki po profesjonalnym czyszczeniu wyglądają jak nowe. Ponadto na pierwszym planie warto zawsze mieć bezpieczeństwo dachu, całego budynku i otoczenia. Wykonanie mycia dachu to poważne zadanie dla profesjonalnych wykonawców z doświadczeniem.
Usługę mycie blachodachówki realizujemy metodą alpinistyczną albo z podnośnika koszowego. Wybór metody zależy od sztywności blachy oraz kształtu dachu. W sytuacji, gdy nie ma przeciwwskazań do mycia alpinistycznego, wybieramy tą metodę. Gdy blachodachówka jest miękka lub kąty nachylenia są zbyt wysokie, używamy podnośników koszowych.
Mycie blachodachówki najczęściej wykonujemy, gdy na powierzchnię blachy zaczyna wchodzić mech. Częstokroć blachodachówka pokryta jest piaskiem i kurzem. Większość z prac wykonywanych na blachodachówce kwalifikujemy do mycia, ponieważ brud, zabrudzenia i mech stosunkowo łatwo dają się usunąć.
Czyszczenie blachodachówki stosujemy, gdy mamy do czynienia z zabrudzeniami kominowymi, sadzami, innymi zabrudzeniami opałowymi, a także z rdzą i zabrudzeniami, które zostawiają plamy. Do tego celu stosujemy specjalistyczne preparaty czyszczące, które nakładamy na plamy lub na cały dach jak w sytuacji pokazanej na zdjęciu. Na zdjęciu widzimy fragment z 2000 m2 blachodachówki, która pokrywa budynek piekarni. Tego typu obiekt charakteryzuje się tym, że zabrudzenia kominowe m.in. sadze wydostają się z komina 6 dni w tygodniu. Piece pracują całą dobę, aby zapewnić ciąg produkcji wypieku pieczywa. Zabrudzenia widoczne na zdjęciu są 15-letnie. Pozytywny efekt czyszczenia blachodachówki można osiągnąć kilkoma metodami w zależności od tego, jak bardzo sadza i zabrudzenia kominowe zwarły z podłożem. Jak widać na zdjęciu, udało się w możliwie najłatwiejszy i bezinwazyjny sposób odnowić powierzchnię dachu z blachy.
Mycie dachówki kosztuje się od 11 zł za m2.
Czyszczenie dachówki kosztuje się od 13 zł za m2.
Prosimy o kontakt telefoniczny oraz przesłanie nam kilku zdjęć całego budynku z otoczeniem celem przygotowania szczegółowej wyceny czyszczenia lub mycia dachów.
@ 2012 - 2022 Wszystkie prawa do zdjęć i treści są zastrzeżone-przez Brudtech