Blachodachówka to jeden z popularniejszych materiałów na dach wybieranych przy budowie domów systemem ekonomicznym. Jej popularność wynika z przystępnej ceny blachy oraz lekkości, dzięki której więźbę dachową można wykonać znacznie taniej. Wszystko to sprawia, że koszt wykonania całego dachu jest znacznie niższy. Niższa cena wykonania dachu nie oznacza, że o taki dach nie trzeba dbać. Wręcz przeciwnie, o tanie materiały budowlane należy dbać z większą intensywnością, ponieważ są one mniej odporne i bardziej narażone na niszczenie i utratę koloru. Pierwszym etapem konserwacyjnym jest mycie blachodachówki. Jest to najtańszy i bardzo skuteczny sposób na wydłużenie estetycznego wyglądu oraz właściwości technicznych dachu z blachy.
Mycie dachu z blachy można wykonać przy użyciu myjki ciśnieniowej typu karcher. Silnym i obfitym strumieniem wody zrzucamy z dachu blaszanego zabrudzenie wierzchnie, które nie zwarły na stałe z podłożem. Myjką ciśnieniową na pewno poradzimy sobie z liśćmi drzew liściastych i igliwiem. Odchody ptactwa, piasek i kurz powinny bardzo ładnie zmyć się pod sprężonym ciśnieniem wody. Pamiętajmy, aby nie używać na dachu z blachy twardych szczotek do usuwania cięższych zabrudzeń, ponieważ narażamy lakier na trwałe zarysowania, które w konsekwencji mogą prowadzić do ognisk korozji i rdzewienia blachy. Mycie dachu z blachy można wykonać w dostępie podnośnikowym lub techniką alpinistyczną, czyli w dostępie linowym. W firmie Brudtech technicy dostępu linowego pracujący na dachach blaszanych są wagi lekkiej. Niska waga alpinisty daje większe bezpieczeństwo i swobodę w poruszaniu. Niska waga pracownika przekłada się na słabą siłę nacisku punktowego na blachę, dzięki czemu ryzyko wgnieceń i uszkodzeń, szczególnie tanich i cienkich blach jest maksymalnie zredukowane. Blachy ze średniej półki cenowej i droższe oraz te z lat wcześniejszych i ubiegłego stulecia są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Dostęp podnośnikowy podnosi koszty usługi. Częstokroć użycie podnośnika jest niemożliwe z uwagi na trudność w dojeździe podnośnika pod budynek oraz ewentualne szkody wyrządzone podczas przejazdu na posesji.
Mycie blachodachówki w firmie Brudtech wykonujemy przy użyciu preparatów chemicznych odpowiednio dopasowanych stężeniem i specyfikacją do danego typu zabrudzeń. Zabrudzenia biologiczne takie jak: zielony nalot, algi i porosty usuwamy przy użyciu preparatów odgrzybiających powierzchnie. Natomiast zabrudzenia sadzowe usuwamy przy użyciu preparatów rozpuszczających złogi sadzy. Dopiero wówczas po nałożeniu preparatów chemicznych i rozpuszczeniu zabrudzeń stosujemy mycie ciśnieniowe blachodachówki przy pomocy myjki ciśnieniowej. Zastosowanie skutecznych preparatów chemicznych bardzo często jest koniecznością, ponieważ lakierowanej powierzchni blachodachówki nie wolno szorować szczotką z twardym włosiem. Dopuszczalne są jedynie metody delikatnego czyszczenia przy użyciu odpowiednich narzędzi pracy.
Profesjonalne mycie blachodachówki wymaga dużego doświadczenia w stosowaniu procedur chemicznych oraz czyszczących, szczególnie w sytuacji, gdy blachodachówka jest zanieczyszczona sadzą. Nieumiejętny dobór chemii oraz narzędzi pracy lub zbytni pośpiech mogą doprowadzić do uszkodzenia szkliwa, lub ognisk korozji. Praca na śliskiej blaszanej powierzchni wymaga rozwagi i starannego podejścia do każdego procesu pracy.
Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 512 505 510
@ 2012 - 2024 | Mycie dachów | Mycie elewacji | Czyszczenie kostki brukowej | Impregnacja | Brudtech