Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 512 505 510
Konserwacja, mycie i czyszczenie nawierzchni syntetycznych, sztucznych, poliuretanowych, polipropylenowych typu tartan.
Szybkie linki:
Prawidłowa konserwacja boisk sportowych polega na bieżącym usuwaniu zanieczyszczeń stałych z powierzchni boisk sportowych. Regularnie należny zmywać i usuwać kurz, brud i piasek. Corocznie przed okresem zimowym zaleca się czyszczenie dogłębne boisk sportowych celem ich prawidłowego zimowania. Ma to na celu utrzymanie ich prawidłowego stanu technicznego m.in pękanie struktury i prawidłowe odprowadzanie wody. Niewątpliwie zanieczyszczenia farbami, smarami i olejami należy jak najszybciej zmywać przy użyciu odpowiednich środków czyszczących.
Konserwacja boisk sportowych jest często warunkiem utrzymania gwarancji na nawierzchnię boiska.
Ryzyka uszkodzeń ciała wynikające z nieprawidłowego utrzymania nawierzchni boisk sportowych obciążają zarządce obiektu.
Mycie boisk sportowych zalecamy wykonywać w momencie gdy boisko uległo zanieczyszczeniom, które łatwo usuwać m.in kurz, piasek. Takie mycie można wykonać w każdym momencie. Natomiast raz w roku zalecamy dogłębne mycie boisk sportowych w okresie przed zimowym. Dla wyjaśnienia ma to na celu zachowanie odpowiedniego stanu technicznego boisk sportowych (pękanie i odprowadzanie wody) w okresie zimowania. Brak odprowadzania wody skutkować będzie powstawanie kałuż, które w okresie zimowym zamarzną. Skażenie mikrobiologiczne podczas minusowych temperatur będzie puchnąć i powodować uszkodzenia struktury boiska.
Chemiczne czyszczenie boisk sportowych polega na usuwaniu zabrudzeń, które wymagają użycia specjalistycznych środków chemicznych, które nie szkodzą powierzchni boiska sportowego, a usuwają dane zabrudzenia.
Realizujemy czyszczenie boisk sportowych. Skutecznie usuwamy plamy z olejów, smarów, farb, gumy do żucia, a także inne niewymienione zabrudzenia.
Konserwacja placów zabaw polega na dbaniu o prawidłowy stan powierzchni. Warunki gwarancyjne często określają jakie czynności powinny być uwzględnione w ramach konserwacji placów zabaw. Niewątpliwie konserwacja placów zabaw ma na celu zachowanie bezpieczeństwa placów zabaw oraz czystości. Są to zagadnienia, które zawsze powinny być najwyższym priorytetem dla zarządcy placów zabaw w stosunku do użytkowników placów zabaw – dzieci. Wszelkie ryzyka wynikające z nieprawidłowego utrzymania nawierzchni obciążają zarządce. Mamy tu na myśli ryzyka złamań i okaleczeń jakie mogą przytrafić się najmłodszym.
Mycie placów zabaw powinno odbywać się regularnie lub w sytuacji gdy jest taka potrzeba. Użytkownicy placów zabaw to dzieci. Obowiązkiem i odpowiedzialnością zarządcy placów zabaw jest to aby dzieci mogły użytkować obiekt czysty, nie brudny w sposób bezpieczny.
Często wewnątrz placów zabaw umieszczana jest piaskownica. W związku z tym piasek z piaskownicy roznoszony jest po obiekcie. Częstokroć psy i inne zwierzęta korzystają z piasku znajdującego się w piaskownicy i w około piaskownicy. Podsumowując piasek powinien być usuwany z powierzchni syntetycznych. Zbyt duża jego ilość spowoduje uszkodzenie nawierzchni i pogorszenie właściwości technicznych.
Z przyczyn technicznych radzimy aby mycie placów zabaw było wykonywane przed okresem zimowania. Podczas zimy, nieprawidłowo odprowadzana woda oraz zanieczyszczenia mogą puchnąć i powodować uszkodzenia i pękanie struktur powierzchni. Brak czyszczenia powierzchni spowoduje gromadzenie się wody na powierzchni nawierzchni placów zabaw i zamarzanie w okresie zimowym. nieprawidłowo utrzymana powierzchnia może stać się miejscami, twarda, śliska i niebezpieczna.
Chemiczne czyszczenie placów zabaw zalecamy stosować od razu gdy zauważymy powstanie zabrudzenia np z oleju, farb czy smaru. Do czyszczenie placów zabaw stosujemy bezpieczne i skuteczne środki czyszczące. Bez wątpienia chemiczne czyszczenie nawierzchni poliuretanowych należy powierzyć doświadczonym pracownikom serwisu czyszczącego.
Konserwacja bieżni sportowych tak samo jak pozostałych powierzchni syntetycznych powinna odbywać się na bieżąco i regularnie. Szczegółowe warunki gwarancji określają zakres czynności jaki należy wykonywać w ramach prac konserwacyjnych.
Wszelkiego rodzaju złamania i uszkodzenia ciała użytkowników wynikające ze złego stanu nawierzchni bieżni obciążają zarządce obiektu.
Mycie bieżni sportowych powinno odbywać się regularnie. Usuwanie zanieczyszczeń stałych oraz piasku i kurzu jest obowiązkiem zarządcy. Ma to na celu zachowanie właściwości technicznych bieżni sportowych oraz bezpieczeństwo użytkowników. Niewątpliwie bezpieczeństwo użytkowników w okresie letnim i zimowym jest bardzo ważną kwestią. W okresie przed nadejściem zimy zalecamy dogłębne mycie bieżni aby zapewnić odpowiednie zimowanie. Dogłębne usunięcie piasku oraz zanieczyszczeń stałych poprawi odprowadzanie wody oraz usunie zanieczyszczenia, które mogą powodować pęknie powierzchni.
Czyszczenie chemiczne bieżni stosujemy w sytuacji gdy powierzchnia bieżni ulegnie zanieczyszczeniu wskutek olejów, smarów, farb lub śladów po oponach i innych podobnych. Do czyszczenia bieżni stosujemy specjalistyczne środki czyszczące, które są skuteczne i bezpieczne dla czyszczonych powierzchni.
Konserwacja nawierzchni boisk syntetycznych w odniesieniu do nawierzchni polipropylenowych, poliuretanowych, typu tartan stanowi obowiązek zarządcy. Szczegółowy zakres czynności jakie powinny być wykonywane w ramach prac konserwacyjnych powinna zawierać umowa gwarancyjna nawierzchni.
Mycie boisk syntetycznych – poliuretanowych, polipropylenowych, typu tartan, kortów tenisowych powinno wykonywać się regularnie. Usuwanie kurzu, piasku i zanieczyszczeń stałych mieście się w ramach bieżącej konserwacji. Dogłębne mycie boisk syntetycznych zalecamy raz w roku przed okresem zimowym. Dogłębne mycie boisk syntetycznych wykonuje się po to aby zapewnić odpowiednie zimowanie. W związku z tym powierzchnie na czas zimy powinny sprawnie odprowadzać wodę z powierzchni, a wszelkie zanieczyszczenia stałe powinny być usunięte. W rezultacie unikamy zamarzaniu wody na powierzchni i wewnątrz struktury powierzchni, a także unikamy pękaniu nawierzchni.
Chemiczne czyszczenie boisk syntetycznych wykonujemy w sytuacji gdy nawierzchnia została zabrudzona substancjami obcymi takimi jak: olej, smar, farba, ślady opon, gumy do żucia i inne. W procesie czyszczenia nawierzchni syntetycznych używamy specjalistycznych środków czyszczących bezpiecznych dla czyszczonych powierzchni.
Mycie parków – w odniesieniu do nawierzchni sztucznych (poliuretanowych, polipropylenowych) typu: tartan lub kortów tenisowych, skate parków, parków fitness lub innych obiektów z sztuczną nawierzchnią . Realizujemy profesjonalne czyszczenie obiektów zewnętrznych znajdujących się w parkach i na terenach zewnętrznych.
Realizujemy mycie parków (wymienionych wyżej) w sposób szybki, skuteczny i bezpieczny dla czyszczonych powierzchni.
Bezsprzecznie obowiązkiem zarządcy jest utrzymanie parku w czystości i stanie zapewniającym bezpieczeństwo użytkowania.
Zalecamy dogłębne mycie powierzchni sztucznych raz w roku przed okresem zimowania. Ma to na celu zachowanie odpowiednich parametrów technicznych. Bezsprzecznie skażenie mikrobiologiczne, piasek i inne zanieczyszczenia podczas ujemnych temperatur i wilgoci zmieniają swój stan skupienia i objętość. Skutkuje to pękaniem powierzchni w warstwie zewnętrznej i wewnętrznej, a zamarznięte kałuże na powierzchni są niebezpieczne dla użytkowników.
Wykonujemy mycie chodników, mycie kostki brukowej, a także innych obiektów zewnętrznych typu fontanny, ławki i wyposażenie parku.
Chemiczne mycie parków stosujemy w sytuacji gdy powierzchnie zewnętrzne uległy skażeniu substancjami obcymi. Niewątpliwie do usunięcia zabrudzeń, które wymagają użycia specjalistycznych środków czyszczących, potrzebne jest doświadczenie i znajomość odczynników. Posiadamy skuteczne i bezpieczne środki czyszczące.
Doradztwo, wyceny i rezerwacje terminów – tel. 512 505 510
@ 2012 - 2021 Wszystkie prawa do zdjęć i treści są zastrzeżone-przez Brudtech