Skip to content

Częste pytania [FAQ]

Chcesz zobaczyć zdjęcia z realizacji naszych usług kliknij tutaj.

Jeśli nie wiesz o co nas zapytać bądź masz pytania dotyczące usługi zachęcamy do zapoznania się z częstymi pytaniami i naszymi odpowiedziami.

Sekcja pytań: mycie kostki brukowej || mycie elewacji || mycie dachów

Pytania ogólne dotyczące usług:

Jak wygląda proces zlecania usługi?

Jeśli zdecydowałeś się zlecić nam usługę prosimy o kontakt telefoniczny. Podczas rozmowy porozmawiamy o zakresie usługi i wybierzemy termin jej rozpoczęcia. Poinformujemy telefonicznie o zakresie wstępnej wyceny. Nasza ekipa po przyjeździe na miejsce dokona pomiaru i obliczeń dotyczących kosztów usługi. Następnie podpiszemy zlecenie na wykonanie prac. Po wykonaniu prac zostaniesz poinformowany o tym i zostaniesz poproszony o odbiór prac. Jeśli wszystkie prace zostaną wykonane zgodnie z ustaleniami następuje rozliczenie usługi na protokole odbioru prac. Jeśli zauważysz, że coś wyszło nie tak jak powinno pracownicy od razu zabiorą się do usunięcia problemu w Twojej obecności. Po zakończeniu ewentualnych poprawek następuje rozliczenie płatności za usługę.

Czy wystawiacie faktury Vat?

Tak. Wystawiamy faktury Vat z podatkiem 23%. Wszystkie oferowane ceny są cenami netto. 

Nie mogę się do Państwa dodzwonić?

W sezonie od wiosny do jesieni jesteśmy zobowiązani terminami z naszymi Klientami. Będąc na zleceniach nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać wszystkich telefonów. Oddzwaniamy w późniejszym terminie. Jeśli nie dodzwoniłeś się do Nas prosimy o krótką wiadomość sms o kontakt w sprawie usługi. Inne formy kontaktu: mail: wycena@brudtech.pl lub poprzez stronę Facebook: Brudtech

Czy po czyszczeniu nie ulegnie uszkodzeniu roślinność ogrodu?

Przed myciem elewacji i kostki brukowej przeprowadzamy analizę ryzyka dotyczącą roślinności. Nasze prace możemy wykonać bez użycia środków chemicznych. Do niektórych zanieczyszczeń i powierzchni chemia jest jednak niezbędna. Dbamy o to aby chemia, którą używamy była ekologiczna i po kontakcie z wodą nie podrażniała roślin. Taka chemia może z powodzeniem spłynąć do studzienki kanalizacyjnej. Jeśli sytuacja jest inna w takim przypadku informujemy inwestora celem wyboru dostępnego rozwiązania.

Co muszę Wam udostępnić podczas mycia?

Potrzebujemy dostępu do wody czystej, zimnej oraz dostępu do gniazda energii elektrycznej trójfazowej 400V. Gniazdo trójfazowe tzw. siłowe powinno być zabezpieczone bezpiecznikami minumum B20 lub C16. Nasze myjki ciśnieniowe są to duże profesjonalne urządzenia, które w momencie rozruchu pobierają prąd w wysokości 16amper na każdej z faz. W przypadku braku możliwości udostępnienia energii elektrycznej lub bezpieczniki są zbyt słabe (B16, B10) prosimy poinformować o tym podczas zapytania ofertowego.

Czy elewacja mojego budynku nie ulegnie uszkodzeniu?

Dokładamy wszelkich starań aby wykonywać usługi z pożytkiem dla Inwestora. Posiadamy doświadczenie i w trakcie prac jesteśmy w stanie przewidzieć możliwe zagrożenia związane z odpadnięciem struktury. W sytuacji gdy część struktury zaczyna "pływać", bądź odpadać informujemy o tym Inwestora. Na tym etapie jesteśmy w stanie dostosować nasze prace do zagrożeń wynikających z nietrwałej struktury elewacji.

Czy muszę być w domu podczas waszych robót?

Nie. Nie ma potrzeby aby podczas naszych prac być do dyspozycji. Zalecamy jednak aby do momentu rozruchu (pierwsza godzina od przyjazdu) – inwestor lub osoba decyzyjna była na miejscu. 

Czy umyjecie, wyczyścicie mi inne rzeczy?

Tak. Nasza ekipa jest na bieżąco wyposażona w akcesoria i środki chemiczne do różnych powierzchni (kostka brukowa, ogrodzenia itp.). Zalecamy uprzedzić o ewentualnej możliwości dodatkowych prac. Pozwoli nam to przygotować się odpowiednio do zlecenia biorąc pod uwagę wszystkie ewentualności np. zabrać dodatkowe maszyny.

Próbowałem umyć swoim karcherem ale zabrudzenia nie zeszły. Co robic?

Wielu z naszych klientów indywidualnych jak i zakładów przemysłowych posiada myjki ciśnieniowe, które mogą pomóc w niektórych lekkich przypadkach np. spłukanie piasku, kurzu, lekkich początkowych zabrudzeń. Większość tego typu urządzeń nadaje się do mycia zapobiegawczego na codzień. Nasza baza sprzętowa opiera się na najlepszych urządzeniach wysokociśnieniowych – gorącowodnych przystosowanych do cieżkich prac. Urządzenia te posiadają odpowiedni wydatek wody, regulacje temperatury oraz niezbędne akcesoria dodatkowe. Natomiast nawet najlepsze urządzenia nie zastąpią doświadczenia praktycznego w doborze odpowiednich parametrów pracy, odpowiedniej profesjonalnej chemii i odpowiedniej metody usunięcia zabrudzeń.

W jakim terminie wykonujecie usługi?

Określając termin wykonania usługi staramy się być jak najbardziej uczciwi i szczerzy z klientem. O wszystkich ewentualnych zmianach informujemy z wyprzedzeniem. Pracując w tej branży jesteśmy zależni od pogody, która może powodować pewne przetasowania w kalendażu zleceń. Wielu z naszych klientów widząc efekty naszych prac decyduje się na dodatkowe usługi (mycie dachu, mycie elewacji, mycie kostki, mycie ogrodzeń itd.) co może opóźnić pojedyńcze zlecenie. 

Nie mam złącza 3-fazowego 400v? Czy wykonacie usługę?

W zależności od sytuacji i zanieczyszczeń do usunięcia jesteśmy w stanie poradzić sobie bez prądu lub podłączyć się do sięci energetycznej. Ponadto posiadamy myjki spalinowe, które w połączeniu z odpowiednią chemią i akcesoriami ręcznymi są w stanie uporać się z sporą częścią zabrudzeń.

Czy Wasze usługi są ubezpieczone?

Tak. nasze usługi są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej (polisa OC).

Na jakim terenie pracujecie?

Pracujemy na terenie centralnej Polski. Na terenie województw centralnej Polski: Wielkopolska, Łodzkie, Kujawsko-Pomorskie i Mazowieckie. Jesteśmy w stanie dojechać do Państwa w każde miejsce znajdujące się w naszym obszarze działania. 

Miasta i miejscowości w jakich działamy:
Region wielkopolska: Poznań, Oborniki, Kościan, Leszno, Jarocin, Kalisz, Gniezno, Września, Słupca, Konin, Koło, Turek.
Region Kujawsko-Pomorski: Bydgoszcz, Toruń, Żnin, Inowrocław, Włocławek.
Region Mazowiecki: Warszawa, Płock, Płońsk, Sochaczew, Piaseczno.
Region Łódzki: Łódź, Skierniewice, Kutno, Łowicz, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Sieradz

Pytania mycie kostki brukowej:

Jak wykonujecie mycie kostki brukowej?

Usługa mycia kostki brukowej oparta jest na tych samych niezawodnych urządzeniach co w przypadku mycia elewacji. Znaczącą różnice stanowią w tej usłudze bębny czyszczące które doskonale czyszczą nawierzchnie kostki brukowej nie powodując rozbryzgu brudu na boki, które w przypadku zwykłego mycia z lancy potrafią zabrudzić okoliczne miejsca oddalone kilka metrów wokół. Warto dodać, że dzięki zastosowaniu specjalistycznego bębna czyszczącego, który czyści pod nachyleniem 15 stopni fuga nie jest tak mocno wypłukiwana, jak to ma miejsce w przypadku mycia z lancy.

Czy nie zniszczycie mi roślinności?

Nie. Dzięki specjalistycznej przystawce do maszyny – bęben czyszczący, uchronimy twoją roślinność przed fizycznymi uszkodzeniami związanymi z rozbryzgiem, piasku, błota, wody, kamieni i innych wypłuczyn.

Ile trwa mycie kostki brukowej?

Tempo prac mycia kostki brukowej zależy od stanu kostki, rodzaju zabrudzeń, spadów bądź ich braków, a także ilości wypłuczyn niezbędnych do usunięcia i miejsca ich składowania. Większość zleceń realizujemy w 1 dzień roboczy.

Fuga jest przerośnięta mchem. Jak ją usuniecie i co się z nią stanie?

Nasze urządzenia doskonale wypłukują mech z fug. Nasza ekipa pracownicza do kostki brukowej składa się z 2 pracowników. Jeden z pracowników usuwa zabrudzenia, a drugi usuwa wypłuczyny i wywozi je we wskazane miesjce przez inwestora.

Czy nie wypłukacie mi fug pomiedzy kostką brukową?

Nie. Dzieki naszym urządzeniom jesteśmy w stanie usunąć zabrudzenia z fug pod kątem 15 stopni, dzięki czemu fuga nie zostanie wypłukana.

Jak czyścić kostkę brukową?

Zalecamy czyszczenie wysokociśnieniowe nawierzchni z kostki brukowej 1-2 razy w roku w zależności od stopnia eksploatacji i zanieczyszczeń jakie oddziałują na powierzchnie kostki. Do takiego mycia kostki powinny wystarczyć myjki marketowe, a do spłukania powierzchni takimi urządzeniami nie są potrzebne specjalne umiejętności. Wszelkiego rodzaju plamy z tłuszczu i olei  radzimy usuwać możliwie jak najszybciej. 
Gdy zabrudzenia na kostce brukowej są wieloletnie, a fugi są przerośnięte mchem niezbędne okażą się profesjonalne urządzenia ciśnieniowe gorącowodne wraz z niezbędnymi akcesoriami czyszczącymi i szeroką paletą chemii do usuwania zabrudzeń. Brudtech korzysta tylko z takich urządzeń i z przyjemnością wykonamy dla Państwa taką usługę.  

Mycie elewacji – pytania:

Jak wykonujecie mycie elewacji?

Usługa mycia elewacji to usługa oparta na maszynach wysokociśnieniowych gorącowodnych, które wspomagane są odpowiednimi profesjonalnymi środkami chemicznymi. Dobór odpowiedniej metody mycia zależy od rodzaju zabrudzeń i powierzchni elewacji. Również ciśnienie wody dobierane jest w sposób optymalny do czyszczonej powierzchni (50-200bar). Nasze urządzenia posiadają cyfrową regulacje temperatury wody na wyjściu.

Ile trwa mycie elewacji?

Typowe mycie elewacji budynku mieszkalnego w większości przypadków trwa 1 dzień roboczy. Szybkość prac zależna jest od stanu struktury elewacji, stanu zabrudzeń elewacji, trudności dostępu do elewacji np. elewacja wysoka 9-metrowa, klomby i bujna roślinność blisko ścian spowalniają tempo prac.

Chcę umalować swoją elewacje, czy muszę ją umyć?

Tak. Niezbędne jest umycie elewacji przed malowanie. Wielu naszych klientów zrezygnowało z malowania elewacji już po samym jej umyciu. Efekty naszego mycia bardzo często są rewelacyjne lub też na tyle dobre, że malowanie staje się niepotrzebne.

Mam wysoki budynek. Jak będą wyglądały prace na wysokości?

Przed dokonaniem prac informujemy o metodzie dostepu do budynku. Do wysokich budynków elewacyjnych stosujemy rusztowania, które rozstawiamy przy ścianie. Posiadamy lance wysokościowe o zasięgu 7 metrów, które umożliwiają dostęp do ścian w trudnych miejscach lub na wysokości. W rzadkich przypadkach niezbędne jest użycie podnośnika koszowego.

Co z oknami podczas mycia?

Okna myjemy tak jak całość elewacji. Obrabiamy dokładnie wszystkie zakamarki okien i parapetów.

Mycie dachów – pytania:

Ile trwa mycie dachu?

Tempo prac związanych z myciem dachu zależy od wielu czynników takich jak: stan fizyczny pokrycia dachowego, rodzaj zabrudzeń, metoda dostępu do dachu (alpinistycznie, za pomocą podnośnika koszowego, mieszane metody), a także od układu dachu. O szacowanym czasie realizacji usługi poinformujemy znając powyższe charakterystyki. Mycie typowego dachu o średnich zabrudzeniach trwa 1 dzień roboczy.

Chcę umalować dach, czy muszę go profesjonalnie umyć?

Tak. Przed malowaniem wymagane jest profesjonalne oczyszczenie połaci dachowej. W wielu przypadkach nasi klienci rezygnowali z malowania dachu widząć efekt naszych prac.

Jaką metodą będziecie pracować na dachu?

Mamy do wyboru dwie metody. Metoda alpinistyczna oraz za pomocą podnośnika koszowego. Metoda alpinistyczna wiąże się z tym, że pokrycie dachowe musi wytrzymać obciążenie pracownika [70kg] (nie powinno pękać, spadać, zaginać się). Do chodzenia po dachu używamy zabezpieczeń alpinistycznych oraz specjalistycznych drabin dachowych. Jeśli pokrycie dachowe nie spełnia tych kryteriów zalecamy użycie podnośnika koszowego. Podnośnik koszowy musi mieć dogodny dojazd wokół budynku.

Czy potraficie usunąć całkowicie sadzę z dachu (dachówka, blachodachówka)?

Tak. Mamy duże doświadczenie z usuwania sadzy z różnych powierzchni.

Dlaczego należy regularnie myć dach?

Dach należy myć regularnie w odstępach od 5 do 10 lat w zależności od otaczającego środowiska w jakim się znajduje. Im bliżej kominów (sadza) i lasów (igliwie, glony) tym  czyszczenie dachu powinno być częstsze. Niemyta dachówka traci swoje szkliwo i wygląd, wżery z mchów wrastają wgłąb struktury dachówki niszcząć ją.


Tagi: mycie elewacji, mycie dachów, mycie kostki brukowej, firma, Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz.