Częste pytania [FAQ]

Jeśli nie wiesz o co nas zapytać bądź masz pytania dotyczące usługi zachęcamy do zapoznania się z częstymi pytaniami i naszymi odpowiedziami. W poniższych sekcjach opowiemy Ci jak będziemy u Ciebie pracować.

Sekcja pytań: mycie kostki brukowej || mycie elewacji || mycie dachów

Pytania ogólne dotyczące usług

Jak wygląda proces zlecania usługi?

W skrócie:
1. Zadzwoń (512 505 510),
2. Wyślij zdjęcia i adres.
3. Otrzymasz wycenę sms lub telefoniczną.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 512 505 510.
Prosimy o przysłanie nam zdjęć obiektu np. elewacja budynku / dach lub zdjęcie posesji jeśli do czyszczenia będzie kostka brukowa. Zdjęcia z daleka wraz z otoczeniem pozwolą lepiej ocenić i dostosować metody czyszczenia.
Wycenę otrzymasz tak szybko jak będzie to dla nas możliwe.

Jeśli już wiesz, że to my mamy Ci wykonać czyszczenie to zadzwoń do nas. Podczas rozmowy porozmawiamy o zakresie usługi i wybierzemy termin jej rozpoczęcia. Nasza ekipa po przyjeździe na miejsce dokona pomiaru i obliczeń dotyczących kosztów usługi. Następnie podpiszemy zlecenie na wykonanie prac. Po wykonaniu prac zostaniesz poinformowany o tym i zostaniesz poproszony o odbiór prac. Jeśli wszystkie prace zostaną wykonane zgodnie z ustaleniami następuje rozliczenie usługi na protokole odbioru prac. Jeśli zauważysz, że coś wyszło nie tak jak powinno pracownicy od razu zabiorą się do usunięcia problemu w Twojej obecności. Po zakończeniu ewentualnych poprawek następuje rozliczenie płatności za usługę.

Czy wystawiacie faktury Vat?

Tak. Wystawiamy faktury Vat. Stawka podatku Vat będzie zgodna z ustawą. Wszystkie oferowane ceny są cenami netto. 

Czy Wasze usługi są ubezpieczone?

Tak. Nie pozostawiamy nic przypadkowi. Wszystkie nasze usługi są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej (polisa OC).

Czy muszę być w domu podczas robót czyszczących?

Nie. Nie ma takiej potrzeby aby podczas naszych prac być do dyspozycji. Zalecamy jednak aby do momentu rozruchu (pierwsza godzina od przyjazdu) – inwestor lub osoba decyzyjna była na miejscu.

W jakim terminie wykonujecie usługi?

Określając termin wykonania usługi staramy się być jak najbardziej uczciwi i szczerzy z każdym z inwestorów. O wszystkich ewentualnych zmianach informujemy z wyprzedzeniem. Pracując w tej branży jesteśmy zależni od pogody, która może powodować pewne przetasowania w kalendarzu zleceń. Wielu z naszych klientów widząc efekty naszych prac decyduje się na dodatkowe usługi (mycie dachu, mycie elewacji, mycie kostki, mycie ogrodzeń itd.) co może powodować przesunięcia terminów.

Nie mogą się do Państwa dodzwonić. Numer nie odbiera.

W sezonie od wiosny do późnej jesieni jesteśmy zobowiązani terminami z naszymi Klientami. Będąc na zleceniach nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać wszystkich telefonów. Oddzwaniamy w późniejszym terminie. Jeśli nie dodzwoniłeś się do Nas prosimy o krótką wiadomość sms o kontakt w sprawie usługi. Inne formy kontaktu: mail: wycena@brudtech.pl lub poprzez stronę Facebook: Brudtech

Co muszę Wam udostępnić podczas mycia?

Potrzebujemy dostępu do wody czystej, zimnej oraz dostępu do gniazda energii elektrycznej trójfazowej 400V. Gniazdo trójfazowe tzw. siłowe powinno być zabezpieczone bezpiecznikami minumum B20 lub C16. Nasze urządzenia ciśnieniowe są to duże profesjonalne maszyny, które w momencie rozruchu pobierają prąd w wysokości 16 amper na każdej z trzech faz. W przypadku braku możliwości udostępnienia energii elektrycznej lub gdy bezpieczniki są zbyt słabe ( np. B16, B10) prosimy poinformować o tym podczas zapytania ofertowego.

Nie mam złącza 3-fazowego 400v? Czy wykonacie usługę?

W zależności od sytuacji i rodzaju zanieczyszczeń do usunięcia jesteśmy w stanie poradzić sobie bez prądu lub podłączyć się do sieci energetycznej. Ponadto posiadamy myjki spalinowe, które w połączeniu z odpowiednimi środkami czyszczącymi i akcesoriami ręcznymi są w stanie uporać się z sporą częścią zabrudzeń.

Czy po czyszczeniu nie ulegnie uszkodzeniu roślinność ogrodu?

Przed myciem dachu, elewacji i kostki brukowej przeprowadzamy analizę ryzyka dotyczącą roślinności. Nasze prace możemy wykonać bez użycia środków chemicznych. Do niektórych zanieczyszczeń i powierzchni chemia jest jednak niezbędna. Dbamy o to aby środki czyszczące, które używamy były ekologiczne i po kontakcie z wodą nie podrażniały roślin. Takie środki czyszczące mogą z powodzeniem spłynąć do studzienki kanalizacyjnej. Jeśli sytuacja jest inna w takim przypadku informujemy inwestora celem wyboru dostępnego rozwiązania.

Czy elewacja budynku nie ulegnie uszkodzeniu?

Dokładamy wszelkich starań aby wykonywać usługi z pożytkiem dla inwestora. Posiadamy doświadczenie i w trakcie prac jesteśmy w stanie przewidzieć możliwe zagrożenia związane z odpadnięciem struktury lub możliwymi uszkodzeniami. Np. podczas usługi mycie elewacji w sytuacji gdy część struktury zaczyna „pływać”, bądź odpadać informujemy o tym Inwestora. Na tym etapie jesteśmy w stanie dostosować nasze prace do zagrożeń wynikających z nietrwałej struktury elewacji.

Czy umyjecie i wyczyścicie mi inne rzeczy?

Tak. Nasza ekipa serwisowa jest na bieżąco wyposażona w akcesoria i środki czyszczące do różnych powierzchni (kostka brukowa, dachy, elewacje, posadzki i ogrodzenia itp.). Zalecamy uprzedzić o ewentualnej możliwości dodatkowych prac. Pozwoli nam to przygotować się odpowiednio do zlecenia biorąc pod uwagę wszystkie ewentualności.

Gdzie wykonujecie usługi?

Najczęściej pracujemy na terenie województw Polski: Wielkopolska, Łodzkie, Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie i Dolnośląskie.
Realizujemy zlecenia z terenu całego kraju o ile rachunek ekonomiczny pokrywa koszty dojazdu i zakwaterowania.

Miasta i miejscowości w jakich działamy:
Region wielkopolska: Poznań, Oborniki, Kościan, Leszno, Jarocin, Kalisz, Gniezno, Września, Konin, Koło, Turek, Środa Wielkopolska, Rawicz, Kępno.
Region Kujawsko-Pomorski: Bydgoszcz, Toruń, Żnin, Inowrocław, Włocławek.
Region Mazowiecki: Warszawa, Płock, Płońsk, Sochaczew, Piaseczno, Radom.
Region Łódzki: Łódź, Skierniewice, Kutno, Łowicz, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Sieradz
Region Dolnośląskie: Wrocław, Oleśnica, Milicz,

Pytania mycie kostki brukowej:

Jak wykonujecie mycie kostki brukowej?

Przyjeżdżamy na posesje, punktualnie. Witamy się z osobami nadzorującymi. Robimy rozpoznanie terenu. Podłączamy maszyny czyszczące. Analizujemy wszystkie zmienne i warunki w jakich będziemy pracować. Dokonujemy wyboru metody czyszczenia, sposobu czyszczenia i organizacji pracy. Przystępujemy do czyszczenia. Robimy poprawki na bieżąco i na koniec zlecenia. W międzyczasie robimy pomiary, chyba, że uzgodniono inaczej. Na koniec wraz z osobą nadzorującą przystępujemy do odbioru robót. Rozliczamy się za usługę.

Techniczny aspekt doboru metody i sposobu oraz użycie środków czyszczących jest po naszej stronie. Są to aspekty za które wykonawca bierze odpowiedzialność. Uwagi inwestora są brane pod uwagę i wspólnie omawiane, jednakże z uwagi na specjalizacje, znajomość fachu i doświadczenie to wykonawca decyduje. Uważamy, że od tego jest specjalista aby rzetelnie wskazywać osobom zainteresowanym odpowiednie i sprawdzone drogi postępowania.

Czy nie zniszczycie mi roślinności?

Nie. Jeśli pojawiają się zagrożenia dla roślinności lub obiektów przyległych omawiamy je każdorazowo z inwestorem. Mamy na prawdę spore doświadczenie i uważamy, że warto nam zaufać aniżeli martwić się na zapas. Do mycia kostki brukowej najczęściej używamy specjalistycznej przystawki czyszczącej, która ochroni twoją roślinność przed fizycznymi uszkodzeniami związanymi z rozbryzgiem, piasku, błota, wody, kamieni i innych wypłuczyn.

Ile trwa mycie kostki brukowej?

Większość zleceń realizujemy w 1 dzień roboczy. Tempo prac mycia kostki brukowej zależy od stanu kostki, rodzaju zabrudzeń, spadów bądź ich braków, a także ilości wypłuczyn niezbędnych do usunięcia i miejsca ich składowania. Jesteśmy w stanie podłączyć 2 a nawet 3 maszyny czyszczące jednocześnie jeśli jest ku temu możliwość.

Jak usuwacie mech z fugi kostki brukowej? Jest go dużo.

W zależności od ilości mchu, który znajduje się w fugach i na kostce brukowej albo od razu przystępujemy do czyszczenia zasadniczego albo najpierw usuwamy sam mech za pomocą szczotek. Decyzje podejmujemy na miejscu. Zebrany urobek wywozimy w miejsce wskazane przez inwestora w pobliżu posesji lub do koszy.

Czy nie wypłukacie mi fug pomiędzy kostką brukową?

Nie. Dzięki naszym urządzeniom jesteśmy w stanie usunąć zabrudzenia z fug pod kątem 15 stopni, dzięki czemu fuga nie zostanie wypłukana.

Jak często czyścić kostkę brukową?

Bieżące mycie kostki brukowej powinno być obowiązkiem jej posiadacza. Usuwać zabrudzenia należy na bieżąco lub cyklicznie. Wszystko zależny od tego jak szybko brudzi się kostka brukowa. Na pewno bieżące usuwanie zanieczyszczeń, zamiatanie, płukanie wodą kostki 1-2 razy w roku pozwoli przedłużyć jej zadowalający stan wizualny i techniczny. Wtedy profesjonalne czyszczenie kostki brukowej będzie można wykonywać rzadziej.

Mycie elewacji – pytania:

Jak wykonujecie mycie elewacji?

Procedura przebiega podobnie jak przy myciu kostki brukowej – prosimy o przeczytanie tej sekcji, która znajduje się powyżej.

Różnica polega na zastosowaniu innego sprzętu czyszczącego, innych środków czyszczących, również metody dostępu są różne. Natomiast wszystkie te kwestie techniczne nie są zmartwieniem inwestora. Mamy te kwestie opanowane doskonale. To są lata doświadczenia i setki umytych elewacji. Trzeba nam zaufać.

Jak należy przygotować dom do mycia elewacji?

Okna muszą być pozamykane. Należy zwrócić uwagę czy okna są szczelne. W razie wątpliwości położyć ręcznik na parapecie wewnętrznym. Tarasy powinny być puste.

Ile trwa mycie elewacji?

Większość prac mycie elewacji realizujemy w 1 dzień roboczy. Natomiast to nie są wyścigi. Tempo prac zależy od wielu czynników np. od stanu struktury elewacji, stanu zabrudzeń elewacji, trudności dostępu do elewacji np. wysoka elewacja 12 metrowa, klomby i bujna roślinność blisko ścian spowalniają tempo prac.

Czy muszę myć elewacje przed malowaniem?

Tak. Zdecydowanie radzimy umyć elewacje przed malowaniem. Dlaczego? Wielokrotnie wykonywaliśmy usługę mycie i czyszczenie elewacji budynków, które były malowane na brudnym. Farba się odparza, łuszczy i odrywa z tynku. Być może w pierwszych latach po malowaniu nie będzie to widoczne ale z biegiem czasu problem się pojawi. Na brudnym nie malować.

Mam wysoki budynek. Jak będą wyglądać prace na wysokości.

Jesteśmy wyposażeni w sprzęt, który pozwala nam czyścić nawet powierzchnie na wysokości 13 metrów bez konieczności użycia podnośnika koszowego. Mamy specjalistyczne rusztowania, drabiny, podest na aucie, a także lance teleskopowe wysokościowe o dużym zasięgu. Aby korzystać z tych dobrodziejstw potrzebujemy w miarę możliwości nieskrępowanego dostępu do ściany. W sytuacjach wykluczających swobodny dostęp używamy podnośnika koszowego.

Czy myjecie okna?

Okna myjemy w zakresie takim jak czyścimy ściany elewacji. Wodą pod ciśnieniem płuczemy brud z zakamarków i myjemy całą wnękę okienną. Nie polerujemy ręcznie.

Mycie dachów – pytania:

Ile trwa mycie dachu?

Mycie typowego dachu o powierzchni 250 – 300 m2 zajmuje nam 1 dzień roboczy. Tempo prac związanych z myciem dachu zależy od wielu czynników takich jak: stan fizyczny pokrycia dachowego, rodzaj zabrudzeń, metoda dostępu do dachu (alpinistycznie, za pomocą podnośnika koszowego, mieszane metody), a także od układu dachu i rodzaju pokrycia dachowego. O szacowanym czasie realizacji usługi poinformujemy znając powyższe charakterystyki.

Czy przed malowanie dachu muszę go profesjonalnie umyć?

Oczywiście. Dach musi być czysty aby farba „złapała”. Wielu naszych klientów mając na myśli malowanie dachówki najpierw zamówiło usługę czyszczenia dachu nas, a potem zrezygnowało z malowania albowiem efekt czyszczenia był rewelacyjny. Finansowo takie rozwiązanie jest zasadne. Najpierw profesjonalnie umyć potem zdecydować. Jeśli masz wątpliwości przyślij nam zdjęcia dachu a my powiemy Ci jaki efekt jesteśmy w stanie zrobić.

W jaki sposób będziecie pracować na dachu?

Stosujemy dwie metody. Metoda alpinistyczna oraz za pomocą podnośnika koszowego. Najczęściej stosujemy metodą alpinistyczną. Jeśli inwestor życzy sobie inaczej zamawiamy podnośnik koszowy (dodatkowy koszt około 100zł/h). W metodzie alpinistycznej pracownik (o wadze do 70kg) pracuje zdalnie z powierzchni dachu. Używamy profesjonalnych atestowanych zabezpieczeń alpinistycznych. Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Pracownik delegowany na dach posiada odpowiednie doświadczenie w pracach na wysokości.
Jedynym warunkiem metody alpinistycznej oraz wykonania mycia dachu jest stan fizyczny pokrycia dachowego. Musi ono być sprawne i szczelne. O wszystkich zauważonych wadach pokrycia dachowego, jeśli występują, informujemy inwestora.

Jak często myć dach?

O dach należy dbać i go czyścić. Raz w roku powinno się wykonać ogólny przegląd dachu. Zbadać stan dachówek i uszczelnień. Niedoskonałości naprawić.
Ważne aby usuwać zalegające liście i igliwie z pokrycia dachowego oraz odchody ptaków. Stanowi to doskonałą pożywkę dla mchów bakterii i grzybów. Skażenie mikrobiologiczne lica dachówki skutkować będzie utratą szkliwa i przyspieszeniem procesów rozkładu dachówki. Mech podczas zmiany wilgotności i temperatur kurczy się i rozszerza przez co następuje przyspieszona erozja materiałów.

mycie

Tagi: mycie elewacji, mycie dachów, mycie kostki brukowej, firma, Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Wrocław.