Skip to content

Mycie elewacji

mycie elewacji, czyszczenie elewacjiMycie elewacji – tynki elewacyjne narażone są na szereg zagrożeń związanych z utratą ich właściwości oraz wyglądu.
Ściany z tynków nowego typu znacznie bardziej narażone są na porastanie przech mchy i algi. Nieprzepuszczalność terminczna elewacji opraz nieodpowiednie PH surowca powoduje zawilgocenie struktury zewnętrznej i ułatwiony rozwój organiczny (mchy, porosty, algi). Może to powodować uszczerbki i pękanie w strukturze elewacji. Ponadtto zabrudzenia pochodzenia smolistego – zabrudzenia komunikacyjne i zabrudzenia dymu kominowego pogarszają wygląd elewacji budynku każdego roku.
Firma BrudTech radzi – mycie ścian budynków powinno wykonywać się systematycznie, szczególnie te o jasnych kolorach, ponieważ zaniedbaną i bardzo zabrudzoną elewacje trudno wyczyścić do stanu nowości bez zastosowania profesjonalnych narzędzi i silnej chemii. Regularne dbanie o czystość elewacji budynku zaoszczędzi kilkukrotnie większych kosztów związanych z malowaniem elewacji. 

Mycie elewacji. Cennik:

Zabrudzenia atmosferyczne średnie (lekkie+miejscowo ciężkie, ciepła woda + chemia) od 5zł/m2
Zabrudzenia ciężkie oraz z mchu, porostów, pleśni i grzybów. Gorąca woda do 90*C + chemia. od 6zł/m2
Zabrudzenia tłuszczowe, oleiste  od 12zł/m2
Dojazd – bez względu na miejsce wykonania usługi 50zł

Ceny uzależnione są od metrażu, czasochłonności prac, trudności wykonania usługi, rodzaju faktycznych zabrudzeń, dostępu do mediów oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy. Wycena jest darmowa.

mycie elewacji poznan mycie elewacji w bydgoszczy mycie elewacji łódź mycie elewacji w gnieźnie warszawa, mycie elewacji

 

 

 

 

Mycie elewacji m.in. w Poznań, Warszawa, Bydgoszcz, Łódź, Gniezno.


Pytania konsumentów dotyczące mycia elewacji:

Jak wykonujecie mycie elewacji?

Najpierw zapoznajemy się z elewacją budynku. Oceniamy jej stan fizyczny, zabrudzenia, dobieramy metodę dostępu do elewacji oraz wykonujemy próby czyszczenia. Zaczynamy od metod najmniej inwazyjnych. W razie potrzeby intensyfikujemy nasze działania celem uzyskania pożądanego efektu. Do tego typu prac używamy: profesjonalnych urządzeń gorącowodnych i akcesoriów, a także specjalistycznej chemii czyszczącej.

Mycie elewacji – ile to trwa?

Typowe mycie elewacji budynku mieszkalnego w większości przypadków trwa 1 dzień roboczy. Czasochłonność prac zależna jest od stanu i rodzaju elewacji, stanu zabrudzeń elewacji, trudności dostępu do elewacji np. elewacja wysoka 9-metrowa, klomby i bujna roślinność blisko ścian spowalniają i utrudniają prace czyszczące.

Co muszę Wam udostępnić aby wykonać usługę mycia dachu?

Do wykonania usługi mycia elewacji jest nam potrzebna  woda czysta oraz gniazdo trójfazowe. Gniazdo siłowe (gniazdo trójfazowe – jak wygląda <<link) powinno być zabezpieczone bezpiecznikiem typu B20 (jak wygląda bezpiecznik typu B20) lub C16 lub ich większymi odpowienikami. Jeśli nie posiadasz gniazda siłowego w obrębie 50 metrów od posesji, koniecznie nas o tym poinformuj.

Czy wykonujecie inne usługi?

Tak, działamy kompleksowo. Możemy wyczyścić rynny, a także świadczymy:
* mycie dachów – link do oferty
* mycie kostki brukowej – link do oferty 
* mycie płotów i ogrodzeń – link do oferty.

Chcę umalować swoją elewacje, czy muszę ją umyć?

Tak. Należy umyć elewację budynku przed malowaniem. Wielu naszych klientów zrezygnowało z malowania elewacji już po samym jej umyciu. Efekty naszego mycia bardzo często są rewelacyjne lub też na tyle dobre, że malowanie staje się niepotrzebne.

Co z oknami podczas mycia?

Okna myjemy tak jak całość elewacji. Obrabiamy dokładnie wszystkie zakamarki okien i parapetów.

Czy przyjedziecie na wycene osobiście?

W zdecydowanej większości przypadków nie ma potrzeby abyśmy widzieli miejsce pracy na żywo wcześniej – wystarczy przysłać nam zdjęcie obiektu. Na tej podstawie jesteśmy w stanie dokonać dokładnej wyceny prac.
W sytuacji gdy realizacja przewyższa 1000m2 lub jest nietypowa, posiada skrajne przypadki zabrudzeń, dotyczy budynków przemysłowych lub zlokalizowana jest w miejscu publicznym będzimy na miejscu osobiście celem przygotowania wyceny.

Rodzaje elewacji a mycie elewacji?

Dokąd dojeżdzacie i ile kosztuje dojazd?

Pracujemy w centralnej Polsce na terenie miast: Poznań, Łodź, Bydgoszcz, Warszawa, a także Gniezno, Kalisz, KutnoToruń, Płock i okolic. Dojazd kosztuje 50zł


Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz w zakładce Częste pytania [FAQ] – kliknij tutaj.

Efekty naszych prac zobaczysz w Galerii realizacji – kliknij tutaj.

Tagi: mycie elewacji, mycie ścian, Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Gniezno, Płock, Kalisz, Kutno.